Драма в Катар: Аржентина печели финала на Световната купа с дузпи

Лионел Меси го направи. В последния мач от Световната купа в кариерата си изключителният играч изведе Аржентина до дългоочакваната трета световна титла. 35-годишният играч даде аванс на Аржентина срещу Франция с реализирана дузпа в 23-ата минута, след като съотборникът му Анхел ди Мария беше избутан в наказателното поле. Ди Мария също вкара в 36-ата минута, за да даде на Франция преднина от 2:0 на почивката.

Анхел ди Мария направи 2:0 преди почивката. Защитниците на Франция реагираха необичайно, като смениха нападателите Оливие Жиру и Усман Дембеле с играчите от Бундеслигата Маркус Тюрам (Борусия Мьонхенгладбах) и Рандал Коло Муани (Айнтрахт Франкфурт) само три минути след резултата 2:0.

През второто полувреме суперзвездата Килиан Мбапе обърна нещата с два гола в 80-ата и 81-ата минута, за да изравни Франция до 2:2.

В допълнителното време отново Меси вкара гол в 108-ата минута, за да даде преднина на Аржентина с 3:2, след което Мбапе отново изравни от дузпа за 3:3.

В последвалата дузпа стрелците на Франция на два пъти не успяха да удържат нервите си и Аржентина спечели с 4:2. Гонсало Монтиел реализира решителната дузпа за новите световни шампиони. След последното си участие на Световната купа Лионел Меси най-накрая се изравни с националния герой на Аржентина Диего Марадона, който изведе „гаучосите“ до последната им световна титла през 1986 г.