Драма в решаващия мач – решена е третата промоция в Безиркслигата

И трите отбора от Essen Kreisliga A вече са промотирани в Bezirksliga. А в неделя се изигра и решаващият мач за оставане в лигата.

В Есен от този неделен следобед е решено кой ще бъде третият отбор, който ще се промотира в областната лига. След запомнящ се решаващ мач SC Türkiyemspor може да се радва на промоцията си.

SCT победи RuWa Dellwig с 1:0 след продължения и благодарение на тази победа за първи път от 15 години насам ще се състезава над Kreisliga.

Дълго време мачът за промоция на Меербрухщрасе не предлагаше голове на близо 1000 зрители, но финалната фаза беше още по-драматична. При резултат 0:0 мачът влезе в допълнително време. В този момент Тюркьойемспор отдавна беше в числено превъзходство след едно отстраняване в 65-ата минута.

Когато 30-те минути на допълнителното време останаха без гол и дузпите вече висяха във въздуха, бе отбелязан гол. В добавеното време на мача СК получи право да изпълни дузпа. Ферхат Ялчин запази здрави нерви и вкара решителния гол за класиране напред (120.+1). След това играч на RuWa също видя червен картон (120.+6).

Макар че разочарованието беше голямо за Делвигите, Тюркьемспор последва СуС Хаарзопф и TGD Есен-Запад в Безиркслигата. Вторият отбор на Хаарзопф, който като шампион също имаше право на промоция, беше отпаднал.

НК Хърватия се спасява, Фрайзенбрух трябва да падне

И последното нерешено решение в битката за изпадане също беше взето тази неделя. ТК Фрайзенбрух трябва да слезе в Б-лигата, докато НК Хърватия Есен ще играе още една година в най-високата областна лига.

В сблъсъка за изпадане ТК Хърватия победи Фрайзенбрух с 3:1. Юсел Демирдере изведе НК напред в резултата на Венделщрасе (29-и), но ТК отговори малко по-късно чрез Анас Мухтади, който реализира дузпа (36-и).

Дълго време резултатът се задържа на 1:1, преди НК да изясни всичко в последния четвърт час: Мехди Метнани вкара за 2:1 (75-и), а след това Лука Любич вкара решителното 3:1 (86-и).

VfL Sportfreunde 07 отпадна още в редовния сезон, а TuS 84/10 Essen, SC Phönix и Vogelheimer SV II изтеглиха своите отбори.