Дуото нападатели бележи при победата на теста S04

FC Schalke спечели теста си в сряда. В него участваха много млади играчи.

Втородивизионният клуб Шалке 04 спечели тестовата си среща с 2:0 (0:0) срещу отбора на холандския първодивизионен клуб ПСВ Айндховен, в който участваха много млади играчи. На феновете не беше позволено да присъстват на мача в Айндховен.

Холандският топ клуб, който води в Ередивизи със седем точки пред Фейеноорд Ротердам, трябваше да се справи без дванадесет чуждестранни играчи срещу кралскосините.

Треньорът на S04 Карел Гераертс също не можа да повика всичките си професионални играчи и затова в средата на терена започна Стивън ван дер Слут – играч, който обикновено играе в отбора на Шалке от регионалната лига. На пейката бяха вратарят Джъстин Трайхел, Нелсън Амадин, Джими Капарос, Джоуи Мюлер, Паул Пьоперл и Малик Талабиди, още таланти от отбора U23.

Освен двамата млади национали Асан Уедраого (Световно първенство U17) и Юсуф Кабадайи (Германия U20), Гераертс трябваше да се справя и без новия баща Тобиас Мор (проблеми с бедрото), Рон Шаленберг (стомашна болест), Кенан Караман (болки в ребрата), Лео Греймл (скъсване на кръстни връзки), Мариус Мюлер (скъсано сухожилие) и Ралф Ферман (болки в адуктора). Томас Калас е тренирал индивидуално едва наскоро. Няколко други специалисти, като Брайън Ласме, Марчин Камински и Томас Уйеуан, не пътуваха за Айндховен и се очаква да вземат участие в проверката на Шалке срещу белгийския втородивизионен отбор Патро Ейсден Маасмехелен в четвъртък (11:00 ч.)

В двубоя с Айндховен Шалке създаде повече шансове през първото полувреме. След четири минути опитът за удар с чип на капитана на S04 Симон Теродде попадна от външната страна на вратата на PSV. Малко след това Стивън ван дер Слут подаде опасен удар в наказателното поле на домакините, но Кеке Топп насочи главата си твърде високо (9′).

Единственият шанс за ПСВ Айндховен бе резултат от лек проблем с координацията между защитника на Шалке Ибрахима Сисе и вратаря Джъстин Хекерен (18). Талантът на PSV Йеспер Унекен обаче прати топката над вратата на кралскосините. След 37 минути голът за Шалке увисна във въздуха, след като вратарят на Айндховен Жоел Дромел профуча покрай ъглов удар. Кеке Топп обаче изстреля топката твърде прибързано над напречната греда.

След почивката Айндховен направи първото си изявление с попадение на Милиан Хименес. Опитът му обаче попадна във външната страна на мрежата (49′). Шалке поведе в 62-ата минута с гол на ветерана Симон Теродде. Голмайсторът вкара с нисък удар в левия ъгъл след подготвителна работа на Кеке Топп. Айндховен имаше няколко добри възможности, след като изоставаше. Удар на Йорбе Вертесен докосна горната част на напречната греда (72′). 180 секунди по-късно 22-годишният Вертесен опита отново, но опитът му беше блокиран от защитника на S04 Тимо Баумгартл.

След смяната, инициирана от Дани Лаца, Симон Теродде и Кеке Топп нахлуха към вратата на Айндховен, но не разиграха достатъчно умело контраатаката при числено превъзходство и топката бе отклонена в корнер (79′). В продължението на мача Шалке успя да вкара втори гол: младокът Кеке Топп бе точен от близка дистанция, за да оформи крайния резултат 2:0