Дуото на Виктория е във фокуса на втородивизионни клубове – Шалке също проявява интерес

Много скаути и представители на 1-ва и 2-ра Бундеслига използват и английската седмица в 3-та дивизия, за да наблюдават интересни играчи. Това се случи и на стадион Хафенщрасе.

По време на победата на Рот-Вайс Есен с 3:1 срещу ФК Виктория Кьолн главната трибуна на стадион „Хафенщрасе“ беше пълна с консултанти, скаути и представители на клубове от първа и втора дивизия.

Ако бяхте неприятни на ФК Виктория, спокойно можехте да кажете, че на трибуните имаше повече представители на клуба и консултанти на играчи, отколкото гостуващи фенове на отбора от Кьолн в много скромния блок за гости.

Прогнозите можеха да видят представители най-вече на клубове от втора дивизия. Служители на 1. FC Nürnberg, Karlsruher SC и Hertha BSC например наблюдаваха победата на Есен над Кьолн.

RS знае: Спортните директори на FC Schalke 04, Андре Хехелман и Марк Вилмотс, също са имали запазени два ВИП билета за мача между RWE и Виктория, но са ги отменили в кратък срок.

Според информация на RS един от играчите, които са във фокуса на тези втородивизионни клубове, включително Шалке, е Лука Марсейлер: Luca Marseiler.

26-годишният играч прави силен сезон – 19 мача, 9 гола, 3 асистенции – и иска да напусне Виктория със свободен трансфер през лятото. В началото на януари Оливер Зайберт, съветник на Марсейлер, заяви: „От уважение към доверителните разговори с клубовете няма да давам никакви сведения за състоянието. Но е факт, че той си проправи път към светлината на прожекторите. От 1 юли той ще играе в Първа или Втора Бундеслига“.

Поне през 90-те минути в Есен нападателят не беше в най-добрата си форма. Той получи жълт картон в 41-ата минута и беше заменен след 69 минути.

В същото време неговият съотборник Дони Богичевич беше по-забележим от Марсейлер. 22-годишният атакуващ футболист инициира редица опасни атаки на Виктория, особено през първото полувреме, а освен това успя да вкара и временното изравнително попадение за 1:2. Твърди се, че освен на Марсейлер, ръководството на Шалке се е спряло и на Богичевич – 16 мача, 4 гола, 2 асистенции. Според нашата информация обаче и двамата играчи са тема за планиране на състава за 2024/2025 г.

Шалке имат други приоритети през настоящия трансферен прозорец, като например позицията на десен защитник. Във връзка с този кадрови въпрос се твърди също, че Хехелман и Вилмотс са пътували във вторник вечерта, вместо да получат живи впечатления от Марсейлер и Богичевич в Есен