Дюселдорф и Хамбург печелят – Хайденхайм печели късно в топ мача

Три мача се изиграха в събота сутринта във втора лига. Ето и резултатите.

Фортуна Дюселдорф направи скок към местата за промоция във 2-ра Бундеслига след подхлъзванията на съперниците си.

В събота рейнландците спечелиха с 1:0 при гостуването си на Jahn Regensburg.

Хамбургер СВ затвърди второто си място в таблицата, като победи 1. фК Нюрнберг с 3:0 (1:0).

Драма обаче имаше и в мача между SV Sandhausen и Holstein Kiel. Домакините дълго време изглеждаха сигурни губещи, но след това Франк Евина вкара гол в 95-ата минута, за да оформи крайния резултат 1:1. В резултат на това SVS напусна последното място в таблицата.

Късен гол: Хайденхайм победи Дармщадт в мач от горната част на таблицата

Лидерът Дармщат 98 загуби позиции във Втора Бундеслига. Отборът на треньора Торстен Либеркнехт загуби топ мача от 23-ия ден с 0:1 (0:0) от преследвача 1. ФК Хайденхайм, а Хамбургер СВ намали разликата на една точка. Третият Хайденхайм вече изостава на три точки от Лилиите.

Ян-Никлас Бесте (89-та) вкара изкупителния гол за домакините пред 12 222 зрители в събота, нанасяйки на Дармщат едва второто поражение за сезона. Преди това Дармщат не беше губил 21 мача в лигата.

Сега отборът на треньора Франк Шмидт от Хайденхайм вече има седем точки преднина пред SC Paderborn на четвъртото място. Жълтият картон срещу Дзенис Бурник от Хайденхайм (90,+1) не оказа влияние върху крайния резултат.

След две минути най-добрият играч на Дармщат Филип Тиц стреля предупредително от около 25 метра, но вратарят на FCH Кевин Мюлер беше на мястото си. В началото играта не беше много атрактивна. Най-добрият шанс през първата част бе на Патрик Майнка от Хайденхайм, който с глава удари напречната греда (21.).

Поне малко след смяната на краищата играта стана малко по-бърза и съответно малко по-атрактивна. Ян Шьопнер (52.) принуди Марсел Шуен да направи блестящо спасяване на вратата на Дармщат. След това играта се изравни – докато Бесте не накара публиката да побеснее и не даде началото на горещата финална фаза.