Дюселдорф II последен след 0:1 срещу Гютерслох

U23 на Фортуна Дюселдорф продължава негативната си серия. Отборът на треньора Николас Михати загуби с 0:1 (0:0) от ФК Гютерслох и вече държи червения фенер.

В седмия ден от мача в Регионална лига Запад ФК Гютерслох спечели с 1:0 (0:0) срещу Фортуна Дюселдорф II. Патрик Тварджик (49-и) вкара златния гол пред 1356 зрители на стадион „Хайдевалдщадион“ в Гютерсло.

Това беше трето поредно поражение за Фортуна. С четири точки от седем мача отборът на треньора Николас Микати е на дъното на таблицата.

На пресконференцията Михати определи мача като „много горчиво поражение“.

За да се влошат още повече нещата, в предстоящия мач Фортуна ще трябва да се справя без централния защитник Сеймур Фюнгер, който получи жълт картон три минути след смяната си в 70-ата минута. Играехме с много дълги топки и основно се стремяхме към вторите топки, което ни се удаваше. Допуснахме и няколко голови положения.“

За нас сега е въпрос на това да продължим да се учим от това. Видях много положителни подходи

Николас Михати

Но отборът от Гютерслох поведе малко след почивката, което 49-годишният специалист намери за „жалко“. „Равенството нямаше да е незаслужено от моя гледна точка, но и победата за Гютерслох е нормална. Все пак има някои малки разлики между един млад отбор и един по-опитен и по-солиден отбор, който печели такъв мач с 1:0“, обобщи треньорът на Фортуна.

„За нас сега е въпрос на това да продължим да се учим от това. Видях много положителни подходи“, каза Мичати, гледайки напред. Неговият опонент, треньорът на FCG Юлиан Хес, се съгласи с оценката на колегата си и определи успеха на своя отбор като „много важен“.

Въпреки трите точки Хесе все пак видя възможност за подобрение: „В последната третина често действахме твърде неточно. В резултат на това не разигравахме някои обещаващи ситуации с достатъчно решителност. През второто полувреме трябва да направим 2:0, оставихме твърде много на случайността“.

С единадесет точки източновестфалци са на осмо място в таблицата, което е отличен старт на сезона за промотирания отбор. Истинско предизвикателство очаква FCG в следващия ден в лицето на Фортуна Кьолн. Дюселдорф II посреща Алемания Аахен. картон видя за пръскане с бутилка с вода (73.), абсолютен куриоз.