Едностранна Есен градско дерби, Baumberg с работа победа

В 6-ия ден от мача не настъпи никакво раздвижване в подножието на таблицата в Оберлига Нидеррайн. ETB SW Essen спечели градското дерби срещу Adler Union Frintrop.

В неделния ден в Оберлига Нидеррайн преобладаваха срещите от долната половина на таблицата. ЕТБ Шварц-Вайс Есен успя да си спечели глътка въздух в градското дерби срещу Адлер Юнион Фринтроп, докато тимът от дъното на класирането СК Санкт Тьонис пропусна да поднесе огромна изненада на лидера СФ Баумберг.

TSV Meerbusch и ФК Мюлхаймер се изправиха един срещу друг в директен двубой от мазето. Домакините показаха твърде много пропуски в отбрана, особено през първото полувреме, от които Серхат Сат се възползва на два пъти за Мюлхайм (33-та, 40-та). След почивката Арам Абделкарим вкара дузпа (58).

Нуретин Каяоглус 3:1 (77.) изглеждаше като решение за МФК, но Мохамед Бенктиб (86.) отново направи мача вълнуващ. В крайна сметка обаче TSV не можа да се справи по-добре и Меербуш остана в зоната на изпадащите.

В мача между TVD Velbert и Sportfreunde Hamborn решаващата сцена се случи в 59-ата минута. Ник Беннман от Hamborn предизвика дузпа и също така получи червен картон. Тимо Брауер реализира уверено, малко по-късно Дарио Шумахер (62-ра минута) реши мача за TVD, а Роберт Ннаджи (82-ра минута) сложи точка на спора с 4:1. Джъстин Бок (21-ви) бе дал преднина на Sportfreunde, но Ян Корстен изравни резултата (27-ми).

Adler Union Frintrop направи същото с останалите отбори, заемащи местата, даващи право на изпадане, и също загуби. Градското дерби срещу ETB SW Essen беше решено още на полувремето. Мохамед Сисе (12-и), Самуел Адай (21-и) и Нико Бошняк (39-и) бяха направили резултата 3:0 за гостите. В началото на вторите 45 минути Тим Бьониш (50.) намали резултата, но Адай (74.) възстанови старата дистанция.

В края на 6-ия мач от първенството на лигата Sportfreunde Baumberg гостуваха на отбора от дъното SC St Tönis. И домакините не улесниха лидерите в лигата, като дори поведоха в резултата чрез Марк Кнопс (11.). Но Баумберг изглежда винаги има отговор през този сезон.

И в този мач, както толкова често, той дойде чрез Роберт Хьомиг. Най-добрият голмайстор на лигата обърна мача (17-и, 32-и) още до почивката. Максимилиан Похлиг (57-ата) направи 3:1 през второто полувреме, но SC не се остави да бъде разклатен толкова лесно и се върна (84-ата).

Домакините отново се хвърлиха с всичко напред и отвориха гръбнака. Тим Кнеч (84-ата) и отново Хьомиг (88-ата) с осмия си гол за сезона направиха резултата 5:2 – резултат, който е малко прекалено висок. На Баумбергите не им пука, те все още водят в таблицата с шест точки.

Германиа Ратинген също спечели с 1:0 при гостуването си на СВ Зонсбек, като Али Хамуд отбеляза гола на деня (75-ата минута).