Елверсберг продължава да се препъва – BVB II прави преврат срещу лидерите

Възрастните момчета до 23 години на Борусия Дортмунд отпразнуваха победа срещу лидерите в трета дивизия SV Elversberg. Отборът вече е много близо до оставане в лигата.

Футболистите на Борусия Дортмунд U23 направиха огромна крачка към оставането си в зоната на изпадащите. BVB спечели домакинския мач срещу лидера SV Elversberg с 2:0 в събота следобед, с което показа, че отборът на треньора Ян Цимерман е реагирал на поражението с 2:1 от SC Verl в началото на седмицата и на практика си е осигурил място в лигата.

От друга страна, Елверсберг продължава да се препъва: Лидерите в лигата, които бяха толкова изключителни през дълги периоди от сезона, останаха без победа за четвърти пореден път, но все още имат комфортна възглавница на местата за изпадане.

Гостите започнаха по-добре, като вратарят Марсел Лотка за първи път трябваше да отразява опасен шанс след малко по-малко от девет минути. Дортмунд имаше нужда от известно време, за да влезе в игра, но с напредването на времето стана по-активен.

Това се отплати след 36 минути, когато Джъстин Нджинма направи 1:0. Единадесетият гол за сезона на топстрелеца на Дортмунд беше предшестван от контраатака след корнер на Елверсберг.

Отборът се оттегли на почивката с донякъде ласкава преднина, въпреки че голът даде на BVB забележимо чувство за сигурност. След подновяването на играта BVB остана в нея, но SVE дойде в по-малка степен. Нджинмах имаше 2:0 на крака (53-ата минута). Неговият колега от атаката Фалко Мишел се справи по-добре, като от близко разстояние насочи в мрежата отразен изстрел на Нджинмах, за да направи 2:0 (61).

Малко по-късно Нджинмах пропусна да вкара трети гол (68-и). Това обаче не бе отмъстено, тъй като Елверсбергер не успя да се свърже – и BVB отпразнува трета победа от последните четири мача, след която запазването на класата вероятно е само формалност.