Енгелман отбелязва 2:2 в международен тест мач

Rot-Weiss Essen се сбогува с коледните празници с контролен мач. В петък, 23 декември 2022 г., RWE проведе тест в Холандия.

Rot-Weiss Essen игра в Холандия в петък срещу втородивизионния клуб De Graafschap. Мачът не беше открит за публика.

RWE завърши наравно 2:2 с дванадесетия отбор в Юпилер лига, втората по сила дивизия в съседната ни страна. Джеси Шуурман (38-и) и Данзел Гравенберх (65-и) вкараха за De Graafschap. Симон Енгелман (11-и) и Аурел Лубонго (87-и) бяха успешни за Rot-Weiss Essen. Сега играчите се сбогуват с празниците. На 28 декември треньорът Кристоф Дабровски ще посрещне професионалистите от RWE за следващата сесия.

RevierSport разговаря с Кристоф Дабровски след теста на De Graafschap.

Кристоф Дабровски за…

… тестовия мач: „Разбира се, това беше още едно тежко изпитание за момчетата точно преди Коледа. Играехме на естествен терен, на който беше трудно да се играе, и постоянно валеше. Това беше своеобразен опит за сила на главата, с който момчетата се справиха добре. През първото полувреме играхме добре, но през второто не бяхме толкова настоящи и завладяващи. Ако трябва да съм честен, резултатът не беше заслужен. Защото при резултат 1:2 от наша гледна точка холандците имаха още една дузпа, която пропуснаха. След това се преборихме и имахме малко късмет, че Аурел Лубонго вкара изравнителния гол.

Note
Note

.. съставът: „Даниел Хебер беше единственият, който игра, защото Хосе Енрике Риос Алонсо се обади, че е болен в петък сутринта. В противен случай използвахме всеки играч за 45 минути.“

… Симон Енгелман: „Да, щастливи сме, че той се завърна. Голът ще бъде полезен за главата му. Но той също така знае, че физически не е на 100 процента. Ще работим върху това до началото на мача с Хале на 14 януари.“