Еркеншвик задълбочава кризата на Ватеншайд – осем гола два пъти

В шестия ден на мача в Оберлига Вестфалия отново имаше много голове. Но СГ Ватеншайд продължава да се задъхва. В горната част на първенството марширува в крачка.

Позицията на SG Wattenscheid 09 в Оберлига Вестфален става все по-тясна и по-тясна. В традиционното дерби от шестия ден на мача отборът на треньора Кристиан Бричо загуби с 4:2 (0:1) от Шпилферайнгунг Еркеншвик. Гостите продължават да се носят на вълната на успеха след промоцията си и остават сред водещите отбори в лигата.

Ватенщайдер пък бяха съпроводени в съблекалнята от свирки още на почивката. Двата гола на Денис Лерче (50/71-ата) за 1:2 и 2:4 не бяха достатъчни. Еркеншвик вече е един от четирите отбора с 13 точки.

Но шестте гола в Лохрайде не бяха достатъчни за най-резултатния мач в Оберлигата през уикенда. Айнтрахт Рейн и Вестфалия Райнърн бяха сред отборите, които отбелязаха гол. При резултат 4:4 преднината се смени четири пъти между двата отбора. Големият брой голове също не бива да радва. Една точка е просто твърде малко за Рейн и Ринерн. Айнтрахт все още чака своята победа през сезона, докато Вестфалия остава близо до местата за изпадане.

Там се намира и Sportfreunde Siegen, въпреки борбеното представяне на FC Brünninghausen. На два пъти отборът на Зиген се върна от изоставане, не се остави да бъде обезкуражен от изоставането с 0:2 в интервала и дори обърна мача в продълженията, за да спечели с 4:3! Но Паскал Вичорек разби мечтите на Зиген за победа и изравни в 97-ата минута.

SG Wattenscheid 09 - Spvgg Erkenschwick 17 септември 2023 г.
SG Wattenscheid 09 – Spvgg Erkenschwick 17 септември 2023 г.

Докато FCB сега се намират в долната половина на таблицата, АСК 09 Дортмунд направи крачка напред. Апълбеките спечелиха с 3:0 (1:0) срещу TSG Sprockhövel и вече са на трето място.

Тюркспор Дортмунд все още е на няколко точки от това място. Повишеният отбор беше победен с 2:1 от ТуС Енепетал. Отборът на треньора Себастиан Тирала дори водеше с 1:0 на полувремето. Но попадение на Нилс Нетърсхайм подпечата второто поражение на Дортмунд за сезона.

SC Preußen Münster II все още не знае какво е усещането за поражение в шестия ден от мача. Те все още са единственият непобеден отбор в Оберлига Вестфалия. Отборът на Мюнстер продължи серията си с победа с 2:1 като гост на SpVgg Vreden.

SV Schermbeck завърши мачовия ден с победа с 2:1 при гостуването си на 1. FC Gievenbeck. Два гола от стандартни положения бяха достатъчни за SVS. Вторият гол на Хендрик Кристиан Льоблер (78-ата минута) беше подготвен от Кевин Грунд от свободен удар.

Съботният ден също беше изпълнен с голове

Още в събота Sportfreunde Lotte защитиха преднината си на върха в таблицата. Отборът на треньора Фабиан Люберс спечели с 5:1 (2:0) срещу SG Finnentrop/Bamenohl.

В същия ден ТуС Бьовингхаузен реши с подобна лекота задачата си като гост. Отборът от Дортмунд спечели с 3:0 (1:0) при гостуването си на TSV Victoria Clarholz. Треньорът на TuS Кристиан Кнапман беше доволен от победата в стила на „топ отбор“.