Еркеншвик се подготвя за новия сезон – 11-о подписване в сухо състояние

Приготовленията за сезон 2024/25 са в разгара си в SpVgg Erkenschwick. Клубът вече обяви четири нови подписа и седем удължавания на договори.

SpVgg Erkenschwick продължава да се развива от сила към сила. В четвъртък клубът от Оберлигата обяви седмото удължаване на договора за новия сезон. Дзенан Пилица ще продължи да играе в Щипберг и през 2024/25 г.

26-годишният халф, който вече е доказал качествата си в дефанзивното полузащитно поле, централната защита и в дясната част на отбраната, премина в Шпилферайнгунг преди пет години от ДСК Ване-Айкел. През настоящия сезон той е изиграл 23 от 29-те мача в лигата (един гол), а освен това е взел участие във всичките четири мача за Купата на Вестфалия. В четвъртфиналния двубой срещу Preußen Münster Пилица е изгонен след 44 минути при резултат 0:0, но в крайна сметка SCP надделява с 4:0. Защитникът с босненски корени вече има общо 105 участия за Еркеншвик.

По този начин все повече се оформя съставът за предстоящия сезон, в който отборът вероятно отново ще се състезава в Оберлига Вестфалия – разликата до второто място за промоция е осем точки пет мача преди края.

Седем удължения, четири нови попълнения

Кристоф Касак, Кристиан Варнат, Майк Джордан, Фин Вортман, Ленард Исензее и Убейд Гюзел вече удължиха договорите си с „швикерите“. СпВг привлече и четири нови попълнения в Щип. Миналата седмица клубът обяви трансфера на Агелос Николаус Меселидис от ТСК Айнтрахт Дортмунд. Ден по-рано беше представен Теофилактос Симакис (преди това SV Lippstadt U19). Към него ще се присъединят 19-годишният Луис Оливер Шулц (Lüner SV) и Леон Бахман (TVD Velbert).

Преди обаче да дойде глътката свеж въздух през лятото, все още има пет мача в Оберлига Вестфален. Еркеншвик ще се изправи срещу ТуС Енепетал (Н), Вестфалия Райнърн (А), Виктория Клархолц (Н), Айнтрахт Рейн (А) и накрая – срещу съотборника си в промоцията и претендент за титлата в регионалната лига Тюркспор Дортмунд (Н).