Еркеншвик след галавечер с 8:1 с драма в последната минута срещу Рейн

Това може да се случи толкова бързо. Три дни след победата с 8:1 шпвг. еркеншвик претърпя лек неуспех в Оберлига Вестфален – но в същото време показа морал

Догонващ мач в Оберлига Вестфален. Spvgg Erkenschwick посрещна кандидатите за изпадане Айнтрахт Рейн.

В крайна сметка Еркеншвик успя да изравни в 95-ата минута – двата клуба завършиха наравно 2:2 (1:1). Изходната позиция беше ясна: Рейн се бори срещу изпадане във Вестфаленлигата, като не е губил четири от последните си пет мача. А Еркеншвик пристигна с инерцията от победата си с 8:1 над SG Finnentrop-Bamenohl.

Треньорът на Еркеншвик Магнус Ниймьолер подчерта пред RS преди мача: „Не можем да очакваме винаги нещата да вървят толкова добре. Въпреки това, разбира се, сме доволни от този изключителен момент“.

И наистина, бързо стана ясно, че срещу Рейн ще има трудна задача. Живеещите в сутерена дори поведоха чрез Лука Майер. Едва малко преди почивката Еркеншвик изравни с единадесетия гол за сезона на Аюбе Амаймуни-Ехгуяб.

След смяната отново след около час игра Майер изведе Рейн напред с четвъртия си гол за сезона. И изглеждаше, че гостите са готови да отнесат този резултат у дома.

Натискът на домакините обаче беше възнаграден в 95-ата минута с последната им акция. Майк Джордан се овладя и вкара в ъгъла.

Смисълът в мазето на таблицата. Рейн, който вече има 15 точки, не успя да се освободи повече. Разликата до SG Wattenscheid (два мача по-малко) и FC Brünninghausen на последното място е четири точки – два отбора ще изпаднат в края на сезона.

Erkenschwick продължава кампанията си в неделя (25 февруари) в SpVgg Vreden. По същото време Айнтрахт Рейн ще бъде домакин на втория в класирането SF Lotte.

Как са играли Erkenschwick и Rheine

Еркеншвик: Гюзел – Йордан, Пулвер, Шик, Варат – Брайлман (88. Курт), Исензее, Розенкранц, Амаймуни-Ехгуяб – Бергорст (67. Оретерер), Вортман (77. Сдзуй)

Рейн: Бюскен – Хегер, Килинц, Нихуес – Елер (93. Бентрон), Хьолшер, Майер, Петрушка (90. Фейза), Шютпелц (78. Бюгенер) – Валд (75. Авдияж) – ван ден Берг

Голове: 0:1 Meyer (16′), 1:1 Amaimouni-Echghouyab (45′), 1:2 Meyer (61′), 2:2 Jordan (95′)

Съдия: Sven Wensing