Ето докъде е стигнало бижуто на S04 Тайлан Булут

Schalke 04 победи U19 на 1. FC Köln с 2:1. Тайлан Булут също изигра своята роля. Ето как неговият треньор Норберт Елгерт оценява ситуацията около таланта.

Юношите до 19 г. на ФК Шалке 04 победиха 1 ФК Кьолн с 2:1. През второто полувреме преди всичко много добре сработената защита гарантираше победата.

В заключителната фаза на мача ФК Кьолн почти нямаше забележителни възможности за гол. „Второто полувреме беше абсолютно прекрасно“, заяви след мача треньорът на Шалке Норберт Елгерт. „Тандемът отляво с Бекер и Карака беше много силен през второто полувреме. Но централните защитници също бяха добри. Цялата задна четворка стоеше добре.“ Неговите играчи показаха психическа сила през вторите 45 минути.

Той обаче не беше толкова доволен от първото полувреме, въпреки преднината от 1:0. „Първото полувреме изобщо не отразяваше това, което можем да направим, което бяхме планирали да направим и което показахме в подготовката“, каза 67-годишният специалист.

Неговият отбор обаче също имаше какво да вземе. Първо, Заид Амаусау-Чибара, който вкара гола за 1:0, трябваше да бъде заменен, след като бе ударен при единоборство, а малко след това и Филип Бучковски заради мускулна травма. Едион Гаши също бе принудително изваден на полувремето с контузия в глезена, която получи след половин час игра.

Така че е добре, че бижуто на Шалке Тайлан Булут бавно се завръща в игра. Европейският шампион за юноши до 17 години пропусна Световното първенство за юноши до 17 години след дългата си контузия, която го извади от строя за три месеца в началото на сезона.

Срещу 1. фК Кьолн талантът – както и отборът – се подобри през второто полувреме. Той стоеше добре, защитаваше се чисто и също така впечатли с две-три добре инициирани акции в атака. Треньорът му обаче очаква още повече от него. „Тайлан все още има огромни дефицити. Той все още пропуска невероятен брой сесии заради контузии и операции“, каза Елгерт. „Сега той се нуждае от няколко мача над 90 минути. Добре е, че издържа срещу Кьолн.“

За Булут, чието развитие винаги е било малко забавено в сравнение с това на Асан Уедраого, играта във втородивизионния отбор през този сезон определено изглежда твърде ранна. Първоначално 17-годишният футболист ще продължи да бъде внимателно развиван