Ето защо Щьогер беше толкова сигурен в наказателния удар

Кевин Щьогер остава Мистър Надежден от мястото на дузпата за VfL Bochum. Срещу Унион Берлин 29-годишният футболист вкара изравнителния гол от наказателното поле – с малко помощ отвън.

Сред присъстващите журналисти настъпи кратко объркване, когато Кевин Щьогер разкри на кого VfL Bochum трябва да благодари, наред с другото, за спечелената точка срещу Union Berlin. 29-годишният футболист уверено бе реализирал дузпа за крайния резултат 1:1 – и това не бе случайно. „Преди това все още бях с „Ник“ – каза голмайсторът след това, давайки представа за това как се е подготвил. Никлас Хьонет, видеоаналитикът на VfL, е имал предвид: „В началото на мача бяхме на терена. „Видяхме, че вратарят (Фредерик Рьоноу, бел. ред.) скача сравнително бързо. Обикновено никой вратар не се спира, щом стреляш в средата, той е вътре“. Предстоеше им да се окажат прави.

Това беше третата дузпа, която Щьогер реализира успешно в последните пет мача. И награда за енергичното начало на вторите 45 минути срещу Унион. Смяната на почивката бе довела до обрата. „През първото полувреме се изградихме с петима играчи, а през второто – само с четирима.“

В подробности: Докато през първото полувреме Ерхан Масович, който се бе преместил на позицията на шестица вместо отстранения от игра в жълто Антъни Лосиля, се бе пуснал между централните защитници в подготовката за мача, през второто полувреме той запази позицията си в центъра на полузащитата. Така Щьогер и Патрик Остерхаге можеха да се ориентират по-офанзивно и да използват по-добре фланговете. „Мисля, че това се отрази доста добре на играта ни.“

Спечелената точка също така бе първата за VfL през този сезон. „Казахме си това на полувремето: можем да вземем нещо от тук. Никога досега не сме успявали да го постигнем.“ Това беше първата точка, която Бохум взе, след като изоставаше. „Така излязохме и през второто полувреме. Все още бяхме уверени в себе си, въпреки че тук изоставаш.“

Това доведе до дузпата, която беше заслуженият изравнителен гол. „За нас е важно просто всеки да поеме отговорност. Без значение дали е отпред, отзад, млад или стар.“ Точно както направи Щьогер с помощта на „Ник“.