Ето какво иска мечтаният голмайстор Пуш преди трилъра за изпадане

След поражението от Динамо Дрезден само победата има значение за MSV Дуисбург в следващото им домакинство срещу Фрайбург. Коля Пуш и Борис Шомерс излъчват оптимизъм.

Беше време за почивка през първото полувреме на сблъсъка от трета дивизия между MSV Дуисбург и Динамо Дрезден, когато Коля Пуш не се замисли. Централният полузащитник пое директно лошо изчистената топка на противника и от 18 метра вкара в левия ъгъл. Мечтан гол, който в крайна сметка не беше достатъчен, за да се отбележи. Зебрите загубиха с 2:4 в мач от трета дивизия.

Пуш не беше много щастлив от първия си гол за сезона, с който направи 1:1 на почивката: „Не помага. Не спечелихме точки, но се представихме добре“, похвали се 30-годишният футболист, намеквайки по-специално за силното първо полувреме срещу втория отбор в таблицата, в което Зебрите създадоха много шансове за гол, а също така работиха добре срещу топката.

На въпроса за слабото реализиране на многобройните възможности бившият играч на Уердинген формално избегна въпроса. „Възприемам това като напредък и това е най-важното за нас. Подобряваме се малко по малко и стигнахме до момента в лигата, в който можем да печелим мачове или да играем за победа. Но, разбира се, поражението боли“, заяви Пуш.

Борис Шомерс беше също толкова уверен след последните си изяви. Въпреки слабия сбор от точки през първата половина на сезона, вярата в оставането в лигата все още е налице. „Направихме крачка напред. Виждам ясно развитие в последните четири мача. Ако продължим да вървим по този път, ще съберем нужните ни точки и ще успеем да останем в лигата.“

MSV Дуисбург - Динамо Дрезден 17 декември 2023 г.
MSV Дуисбург – Динамо Дрезден 17 декември 2023 г.

Началото ще бъде поставено следващата сряда. В домакинския мач срещу намиращия се в дъното на таблицата СК Фрайбург II за зебрите се брои само победата, както и срещу Любек в началото на декември. С отношението и отдадеността, показани в неделя, това е възможно, казва треньорът. „Не трябва да оставяме главите си да паднат и трябва да продължим да играем по структуриран начин и занапред. Тогава резултатите ще дойдат от само себе си“, сигурен е и Пуш.

Въпреки че става въпрос „само“ за три точки, следващият домакински мач е изключително важен за отбора от Майдерих за остатъка от битката за изпадане