Ето какво казва треньорът Папас след проваленото откриване

В петък вечерта SSVg Velbert откри новия сезон в Оберлигата у дома срещу промотирания MSV Дюселдорф. В крайна сметка резултатът е равенство 1:1.

Петък вечер, прожектори. Това, което звучи като приятна футболна вечер, завърши с първа малка неуспешна стъпка за отбора на SSVg Velbert. В мача за откриването на новия сезон в Оберлига Нидеррайн фаворитите за промоция стигнаха само до равенство 1:1 срещу новака в Оберлигата MSV Дюселдорф. Резултат, от който Sport- und Spielvereinigung не е доволен.

Отборът на треньора Димитриос Папас започна силно. Те доминираха в началната фаза и поведоха само след петнадесет минути чрез Робин Хилгер. Треньорът на Велберт Папас също бе доволен от по-голямата част от първото полувреме: „Влязохме добре в мача през първите 25-30 минути, имахме много стандарти и създадохме много шансове. Играхме доминиращо и винаги бяхме опасни, а това е начинът, по който искахме да бъде.“

Но след малко по-малко от половин час играта започна да се накланя. Гостите от Дюселдорф станаха по-смели и създадоха няколко проблема на домакините. „Малко по малко допуснахме играта да ни се изплъзне“, ядосваше се Папас след това. Особено след смяната на краищата играта беше отворена и двата отбора се срещнаха при равни условия. „През второто полувреме вече не бяхме толкова доминиращи и не станахме опасни в последната третина. Нямахме никакви идеи“, критикува 42-годишният мъж. Шокът дойде в края на мача, когато резервата Ахмет Гюлмез вкара за 1:1. След това Папас критикува по-специално неправилното разпределение на топката при отбелязването на гола.

Снимки: Stefan Rittershaus

Няма обаче много време да се ядосвате, защото в наситения календар на Оберлига Нидеррайн има английска седмица. SSVg Velbert е домакин на Cronenberger SC в сряда вечер (10 август, 19:30 ч.) преди следващия домакински мач, този път срещу SV Sonsbeck, в следващата неделя (14 август, 15:00 ч.). Треньорът на Велберт обаче е уверен за предстоящите задачи: „Искаме да продължим да настъпваме газта и, разбира се, да побеждаваме.