Ето как Дабровски оценява поражението в контролния мач в Билефелд

Rot-Weiss Essen беше победен с 3:0 от втородивизионния отбор на Арминия Билефелд в контролен мач. След това RS разговаря с треньора.

В четвъртък следобед Rot-Weiss Essen се изпробва с изпадналия от Бундеслигата Arminia Bielefeld, без да има публика. И двата отбора няма да играят мач от лигата следващия уикенд поради международната пауза и затова използваха това свободно време за сравнение на тестови мачове. Последната среща между RWE и Arminia беше през септември 2020 г. Тогава единайсеторката на „Хафенщайн“ печели с 1:0 в първия кръг на Купата на DFB благодарение на гола на Симон Енгелман – началото на едно дълго и специално пътуване за купата.

В подновената среща Arminia запази предимство. След безрезултатно първо полувреме втородивизионният тим заслужено спечели с 3:0 с попадения на Кристиан Гебауер (55-и, 77-и) и гол на контраатака на Бриан Ласме (61-и). Есенчани опитаха всичко до последния съдийски сигнал, за да отбележат своя гол, но нямаха необходимото хладнокръвие пред противниковата врата.

Не бях толкова доволен от второто полувреме. Допуснахме два гола, след като загубихме топката. Бяхме твърде наивни и ни се противопоставиха. Това не беше добре. Поражението беше заслужено заради второто полувреме.

Christoph Dabrowski

Треньорът на

RWE Кристоф Дабровски, който до 70-ата минута тестваше почти изцяло „втория си ред“, видя две различни полувремена на своя отбор: „През първото полувреме беше прилично – след първоначалните трудности. Можехме да вкараме един или два гола. След това не бях толкова доволен от второто полувреме. Допуснахме два гола, след като загубихме топката. Бяхме твърде наивни и ни измамиха. Това не беше добре. Заради второто полувреме поражението е заслужено. Липсваше ни и крайната решителност в противниковото поле.“

Като цяло обаче тестовият мач е изпълнил предназначението си, както обясни 44-годишният футболен треньор: „Беше добър тест срещу добър съперник. Много от момчетата, които бяха отзад, получиха игрова практика и никой не се контузи. Това беше важно.“

Във Висбаден и Фрайбург – две гостувания за RWE

За отбора на треньора Дабровски програмата в лигата продължава на 2 октомври (14:00 ч.) с гостуване на SV Wehen Wiesbaden. Седмица по-късно Есен пътува до „Драйсамщадион“, за да се изправи срещу U23 на SC Freiburg – две трудни задачи за традиционния клуб. И двата предстоящи съперника все още са непобедени в домакинските си мачове. Но 1. FC Saarbrücken също беше непобеден преди гостуването си на Хафенщрасе, а след това допусна поражение с 0:1…