През лятото на 2022 г. MSV Duisburg се сбогува с десет играчи. RevierSport разгледа как се справят напусналите зебри в новите си клубове.

През лятото на 2022 г. десет играчи, включително двама под наем, напуснаха MSV Duisburg. Проверихме как се справят напусналите с новите си работодатели. Преглед:

Dominic Volker, без подпис:

Централният защитник е единственият напуснал MSV през лятото, който все още не си е намерил нов клуб:

John Yeboah, Slask Wroclaw:

През миналия сезон крилото беше под наем от Willem II Tilburg. През лятото се завръща в Холандия, а след това подписва договор с полския клуб Slask Wroclaw. Йебоа има седем участия в полската Екстракласа, като отбелязва един гол. Общо досега той е изиграл 367 минути в лигата.

Лео Вайнкауф, Хановер 96:

Вратарят, подобно на Йебоа, също беше под наем и се завърна в Хановер 96. Тук досега той се е появил в Купата на DFB и в един мач в Регионална лига Норд за U23 на Хановер.

Jo Coppens, VV St. Truiden:

Вратарят е на пейката на белгийския първодивизионен отбор VV St.Truiden и все още чака първите си състезателни минути за новия си работодател.

Roman Schabbing, Preußen Münster:

Weinkauf, Coppens и Schabbing: Трима вратари напуснаха Дуисбург през лятото. Но както и в MSV, Шабинг не получава шанс в новия си клуб Preußen Münster. Подобно на Копенс, Шабинг все още чака първата си повиквателна.

Rudolf Ndualu, SV Babelsberg:

Крилото, което само преди няколко дни напусна Дуисбург, досега се появи в две срещи в лигата за Бабелсберг, в които е играл общо 114 минути.

Niko Bretschneider, Auda Kekava:

Левият бек опитва късмета си в Латвия. Тук Бретшнайдер е редовен играч на първодивизионния клуб Ауда Кекава. Той е изиграл 497 минути в осем участия досега.

Стефан Велков, Vejle BK:

Както и Бретшнайдер, Велков се справя много добре в чужбина – дори още по-добре: централният защитник е безспорно редовен член на датския втородивизионен клуб Vejle BK и не е пропуснал нито една минута в осем мача. Велков е ключов играч за датчаните.

Oliver Steurer, VfB Oldenburg:

Перформър, това се отнася и за него: Оливер Щойрер не пропусна нито секунда в първите си седем мача в Дритлигата за VfB Олденбург и изигра 630 минути. С новия си клуб той наскоро постигна и равенство 1:1 в Дуисбург.

Orhan Ademi, UTA Arad:

За нападателя нещата в Румъния все още не вървят толкова добре. Адеми участва в седем мача за Арад в лигата, но само за общо 206 минути игра. Швейцарецът все още чака първия си гол за румънския първодивизионен клуб.