Ето как премина завръщането на Асан Уедраого

Възрастовата група S04 U23 загуби сблъсъка си срещу U23 на 1.FC Köln с 1:0. Завръщането на Асан Уедраого беше доминиращата тема след това.

U23 на ФК Шалке 04 загуби пред 350 зрители на Паркщадион в неделя благодарение на ранния гол на Дамиан Даунс в 9-ата минута.

Треньорът на Шалке Якоб Фимпел разкритикува слабата игра на своя отбор след това, особено през първото полувреме. След доброто начало това беше едно от най-слабите полувремена през сезона. „Това беше напълно разочароващо“, заяви треньорът на S04. „Голът, който допуснахме, напълно ни извади от строя“.

След това през второто полувреме U23 на S04 имаха повече енергия на терена, но не бяха възнаградени за допълнителните си сили. Определено най-положителното нещо от гледна точка на S04 беше завръщането на Асан Уедраого. Бижуто на S04, което вече е ухажвано от наистина големи клубове, не беше играло от средата на ноември. Разкъсана връзка на синджира означаваше, че той трябваше да напусне рано Световното първенство за юноши до 17 години и да пропусне S04 за толкова дълго време.

„Той тренира с нас два пъти два дни преди мача и се чувстваше добре. Изигра едно полувреме, както беше уговорено“, разкри Фимпел след поражението. След 45-ата минута Уедраогу отстъпи мястото си на Маруан Балук. „Индивидуално той беше много добър на топката. Но, разбира се, е и трудно, когато трябва да атакуваш, а отзад се изпълняват много кросове. Той не получи много топки“, беше оценката на Фимпел за мача. „Но в индивидуален план веднага се вижда какво може да направи. Сега се надявам, че бързо ще навлезе в практиката.“

Най-важното: излизането мина добре, Уедраого даде палец нагоре след това: „Той нямаше никакви проблеми. Изобщо нищо. Чувства се свободен“, обясни Фимпел.

За U23 Уедраого играеше в центъра зад нападателите в една линия с Паул Поперл и Емануел Гямфи. „Беше забавно“, каза Пол Поперил за съвместната работа с Уедраого.

Дори и ако играта в атака през първото полувреме беше малко проблемна и в резултат на това нямаше много съвместни действия. „Той е с още три години по-млад от мен и малко по-талантлив“, засмя се Поеперл. Може да се предположи, че след това Уедраого ще покаже отново уменията си при професионалистите следващия уикенд