Ето как треньорът Леч оценява настоящата подготовка

VfL Бохум ще изиграе още два контролни мача преди коледната ваканция. Треньорът Томас Леч отново ще използва пълния състав на отбора.

VfL Bochum вече изигра два тестови мача. До коледната ваканция са планирани още две. В петък (16 декември, 13:00 ч.) VfL Bochum ще търси първата си победа в подготовката срещу втородивизионния SC Paderborn.

Треньорът Томас Леч обаче не иска да надценява двете поражения срещу PEC Zwolle (1:3) и Karlsruher SC (1:2): „Искаме да печелим всеки мач, но става въпрос и за това да се пробват нещата.“ Понякога допуснатите голове бяха предшествани от фрапиращи грешки на задната линия на VfL.

„Когато нещо не се получава, това ви дразни. Но, разбира се, е много по-приятно да се поучиш от това, отколкото когато се случи в мач.“ Във всеки мач на полувремето треньорът е сменял всичките десет полеви играчи. Леч умишлено дава възможност за изява на играчи, които рядко са били на терена в предишния.

„Най-важното е, че отборът върви много добре. Това е нова ситуация, в която имаме блок през зимата, без следващият състезателен мач да е на прага.“ В този случай, каза той, основното е да се изградят физически основи. „Предпоставка за това е отборът да го иска и да знае каква голяма цел имаме. Те ще направят всичко за това.“

В края на краищата само първият мач ще покаже дали сме използвали почивката добре или не.

Треньор на VfL Томас Леч

В допълнение към мача в Падерборн, следващата сряда е насрочен тест XXL срещу третодивизионния SC Verl като финал преди Коледа. Началото е в 13:00 ч. на игрището за лека атлетика на Рурщадион (RS-Liveticker), а мачът ще се играе в две части по 60 минути. Зрителите се допускат безплатно.