Женските футболистки на DFB спечелиха чиста победа срещу Уелс

По време на завръщането на Хорст Хрубеш като временен национален треньор германският женски футболен отбор отпразнува категорична победа срещу Уелс в Лигата на нациите.

Германските женски футболистки не се поддадоха на няколкодневните сътресения около почиващата национална треньорка Мартина Фос-Текленбург и помогнаха на временния треньор Хорст Хрубеш да се завърне с победа. Леа Шюлер (25-ата и 47-ата минута), Джулия Гуин (80-ата минута/дузпа), Сьоке Нюскен (86-ата минута) и резервата Никол Аниоми (88-ата минута) отбелязаха головете при победата с 5:1 (1:1) в Лигата на нациите срещу Уелс за отбора на DFB, който запази шансовете си за класиране на Олимпийските игри през 2024 г. Пред 20 107 фенове на стадион „Зинсхайм Арена“ Сери Холанд (42-ра минута) беше изравнил резултата при 1:1.

Хрубеш е призовал за повече темпо, по-малко контакт с топката – и играчите са го последвали. Въпреки че капитанът Александра Поп липсваше в центъра на атаката, 32-годишният футболист от Волфсбург също създаде няколко обещаващи шанса. След това в 25-ата минута нападателят Шюлер показа, че е майстор и на любимата дисциплина на Попп: да вкарва голове с глава. След добро центриране на Сарай Линдер от Хофенхайм Шюлер реализира за закъснялата преднина.

Освен 25-годишната нападателка на ФК Байерн, Хрубеш беше включил четирима нови играчи в стартовата единайсеторка в сравнение с последното представяне срещу Исландия (4:0). Ан-Катрин Бергер замени редовния вратар Мерле Фромс (сътресение на мозъка), Свеня Хут, която замени Поп като капитан, отново спринтираше на обичайната си дясна страна. Сара Дьобриц и Лаура Фрайганг получиха право да играят в централната част на терена.

Фрайганг от Франкфурт – рядко използвана под ръководството на Фос-Текленбург – трябваше да добави втори гол малко преди почивката, когато се озова сама пред вратарката на Уелс Оливия Кларк. Кларк, далеч най-добрият играч на гостите, показа страхотен рефлекс на крака.

Вместо 2:0, изведнъж стана 1:1. Линдер позволи на Ангарад Джеймс от Уелс да пресече, а в средата Гуин закъсня срещу Холандия. Първият гол на Уелс в мача беше и първият гол в историята в двубой с отбора на DFB, който винаги е доминирал категорично в предишните четири срещи с обща голова разлика 34:0.

Хрубеш реагира на свирепия изравнителен гол с двойна смяна на почивката: Фрайганг и Дябриц отстъпиха място на Нюскен и Линда Далман. Далман прехвърли Шюлер – 2:1. движението, този път отдясно, а не отляво, изглеждаше като копие на това от 1:0. това беше 35-ият гол на Шюлер в 53-ия международен мач.

Подновяването на преднината вдъхна увереност на отбора на DFB. Отново и отново те тръгнаха към вратата на гостите, само че третият гол не дойде отначало. Или Кларк им пречеше, или собствената им неспособност. Наложи се Марина Хегеринг да изпълни дузпа, за да реши мача. Гуин вкара за 3:1 и Хрубеш можеше да въздъхне с облекчение, тъй като отборът на DFB изигра последните минути със свобода – и вкара още два пъти.