Защитникът Феликс Бастианс: „Няма да спечелим точки по този начин“.

Лошо начало за Rot-Weiss Essen: RWE пада през първите 45 минути срещу Elversberg. Феликс Бастианс намира ясни думи.

А след това микрофонът на пресконференцията също не работеше. Не, първият му състезателен мач като треньор на Rot-Weiss Essen не мина по план за Кристоф Дабровски. RWE загуби с 1:5 (1:4) пред 16 347 зрители срещу SV Elversberg и допусна „много, много лесни“ голове, както критикува Дабровски.

„В началото се чувстваше, че всеки удар е гол за Елверсберг“, каза Дабровски. Почти нищо не се получи за RWE след началото на срещата. Седрик Харенброк дори пропусна дузпа в осмата минута.

През първото полувреме последваха още два гола – 1:4 след 28 минути. Този седеше. Нещата не се подобриха и след полувремето. Семих Сахин дори вкара гол за 5:1 за саарландците (82-ра минута).

RWE ще обсъди грешките в мир. Ветеранът от RWE Феликс Бастианс беше по-ясен. След мача той заяви в интервю за Magenta Sport: „Това беше просто много лошо от наша страна. Ако играем по този начин, няма да спечелим точки в тази лига.“

Според Бастианс вината не е била в усилията. Всеки искаше да играе – каза бившият играч на Бохум. „Не изпълнихме това, което бяхме замислили да направим.“ След това репортерът попита какво може да се очаква от неговия отбор в дербито в Дуисбург след две седмици: „По-добро представяне от днешното. Не можете да ни откажете от страстта. Но това просто не беше достатъчно добро.“

MSV Duisburg също загуби на старта на новия сезон – в петък вечерта отборът от Майдерих отстъпи с 1:0 на VfL Osnabrück. Дербито на 5 август ще бъде взривоопасно, като още във втория ден на мача и двата клуба от Ревие ще заложат много на карта.