Зиген губи в Primus – Uerdingen подхлъзване след Velbert преврат в Cronenberg

Наваксващи мачове във висшите лиги. СФ Зиген пропусна да спечели важни точки, КФК Уердинген се срина след победата си срещу ССВг Велберт.

В двете висши лиги на дневен ред в сряда бяха мачовете за наваксване.

В Оберлига Нидеррайн KFC Uerdingen трябваше да играе с Cronenberger SC. И след купона с 1:0 при лидерите SSVg Velbert, KFC не можаха да потвърдят силното си представяне от уикенда с 2:3 (0:1) – напротив.

Под ръководството на временния треньор Дмитрий Воронов отборът се прибра в съблекалнята с резултат 0:1. След като Александър Липински даде преднина на KFC, малко преди почивката Никлас Бургхард вкара за 1:0 за домакините.

След почивката KFC вкара гол – но в собствената си врата. Резултатът 0:2 беше предварителното решение за СК Кроненбергер, които можеха дори да увеличат до 3:0 чрез Шунта Ониши. Двата късни гола на Майк Одентал и Кай-Бастиан Еверс дойдоха твърде късно.

CSC вече има 19 точки, но с 16 точки, които ги делят от дъното на Бундеслигата, вероятно няма да успеят да избегнат изпадането в Ландеслигата. Уердинген са заклещени на шестото място.

Следващият мач на Кроненбергер СК е срещу Хамборн 07 в неделя (2 април, 15:00 ч.), докато КФК Уердинген играе с TSV Meerbusch у дома в събота (1 април, 18:00 ч.).

В Оберлига Вестфалия Sportfreunde Siegen трябваше да пътува до лидерите Preußen Münster II. И отборът на Патрик Хелмес отново затрудни за дълго време водещия отбор на лигата.

В неделя Зиген спечелиха срещу Вестфалия Рьоне с 1:0, но срещу Мюнстер завършиха с 2:3 (1:0), въпреки че водеха с 1:0. Спортфройдци поведоха в резултата след 31 минути чрез гол на Мариус Зентлер.

След почивката лидерите получиха дузпа, която Лука Щайнфелд реализира, за да изравни. А след 66 минути отново Щайнфелд изстреля суверенните лидери в лигата напред. След това Кан Мехмет Пол реши мача с попадението си за 3:1. Връзката за тима от Зиген чрез реализираната дузпа от Леандро Фюнфсин дойде твърде късно.

След победата Преусен, които нямат право да се изкачат в Регионалната лига, са на осем точки пред втория ТуС Бьовингхаузен. Зиген остават на 16-о място и са застрашени от изпадане, въпреки че Sportfreunde са изиграли един мач по-малко.

Следващият мач на Зиген е у дома срещу Айнтрахт Рейн в неделя (2 април, 15:00 ч.). Мюнстер ще изиграе топ мача си срещу ФК Гютерслох по същото време.