Значително подобрение и дебют на Бернардо срещу Luton Town

VfL Бохум победи Лутън Таун с 2:1 в първата част на двойния тест. Новото попълнение Бернардо направи своя дебют, а един нападател трябваше да бъде заменен след фаул.

Първата част от двойния тест на VfL Bochum за откриването на сезона завърши с победа над Лутън Таун с 2:1 (1:1). Седмица преди откриването на сезона срещу Арминия Билефелд в първия кръг на Купата на DFB, VfL показа ясно подобрение за разлика от предишните слаби тестови мачове срещу промотирания във Висшата лига отбор.

VfL започна мача със задна линия от трима души и с тримата новодошли Ноа Льосли, Лукас Дашнер и Феликс Паслак в стартовата единадесеторка. Подписалият през седмицата бразилец Бернардо първоначално бе на пейката в първата проверка.

VfL стартира добре и отборът от Бундеслигата показа на 8400 зрители едно много по-различно лице, отколкото в предишните контролни срещи. Домакините не само имаха първата възможност чрез Филип Хофман (4), но и бързо поведоха в началната фаза. Новодошлият Лукас Дашнер направи добър пробив в средата на терена и подаде перфектно на Кевин Щьогер – отразеният удар от десет метра даде преднина на отбора от Бохум (9-и).

Като цяло отборът на Бохум и в частност Дашнер се представиха впечатляващо. Първо новодошлият играч подаде на нападателя Такума Асано, който не успя да прехвърли вратаря Томас Камински (24-и), а след това самият той стреля малко над вратата от разстояние (27-и).

VfL Бохум - Лутън Таун 05 август 2023 г.
VfL Бохум – Лутън Таун 05 август 2023 г.

С първия реален шанс за гол на Лутън Таун обаче това вече беше история и проблемите със стандартните положения на Бохум от предишните проверки се завърнаха. От ъглов удар защитата даде на Том Локиър твърде много пространство и капитанът с мощен удар вкара изравнителния гол (38-и). С гола срещу себе си VfL малко изгубиха нишката, но се прибраха в съблекалнята при резултат 1:1.

През второто полувреме Бернардо отпразнува своя дебют за VfL, а Льошли остана в съблекалнята заради него. И новото попълнение направи мечтан дебют. Малко след смяната на полетата дълга топка на Щьогер намери отлично стартиращия Асано, който, преследван от двама защитници, стреля неспасяемо, за да направи 2:1 (51).

И през второто полувреме VfL успяваше да запази контрол през по-голямата част от времето. Въпреки това шансовете оставиха много да се желае и най-добрите възможности да се стигне до 3:1 бяха пропуснати. Влезлите на смяна Матус Беро (72-ра минута) и Щьогер (74-та минута), както и Хофман и Кристофър Антуи-Аджей (75-та минута) не успяха да увеличат резултата.

Груб фаул срещу Асано

Но все пак имаше шоков момент за VfL: след груба игра от фаул голмайсторът Асано трябваше да бъде обработен и накрая изведен от терена.

След втората част на двойния контролен мач срещу Лутън Таун фокусът на VfL най-накрая ще се насочи към началото на редовния сезон. Следващата събота (12 август, 18:00 ч.) отборът ще играе с Арминия Билефелд в мач за купата на Алм. с gp