Изключване на публиката – Есен признава поражението в тестовия мач

Rot-Weiss Essen изигра контролен мач в Холандия във вторник (13 септември, 14:00 ч.). Техен съперник е първодивизионният отбор Go Ahead Eagles Deventer.

Rot-Weiss Essen започна седмицата с общо три мача с поражение в контролните срещи.

В контролен мач при закрити врата RWE загуби с 2:1 (1:1) от холандския клуб от Ередивизи Go Ahead Eagles Deventer, който започна сезона със само една точка от шест мача. Междувременно голът на RWE за изравняване беше отбелязан от Феликс Бастианс (40-ата минута, дузпа).

Note
Note

За разлика от поражението с 0:1 от VfL Osnabrück, Кристоф Дабровски се завъртя на четири позиции. Мустафа Курума, Огужан Кефкир, Бьорн Ротер и Аурел Лубонго замениха Исая Йънг, Даниел Хебер, Клеменс Фандрих и Никлас Тарнат.

След равностойно начало, без никакви голови шансове, които да си заслужават споменаването, холандският първодивизионен отбор поведе след 25 минути в разгара на събитията. Малко преди почивката Феликс Бастианс изравни преднината на „орлите“ с 1:0. Ветеранът успя да се разпише от дузпа (40-та), която Лубонго бе реализирал по-рано.

Note
Note

Клубът от Девентер отново поведе след 70 минути. Изстрел от около 20 метра се отклони зад резервния вратар Рафаел Кочор и влезе в наказателното поле на RWE.

Следващият мач за Rot-Weiss Essen ще бъде в сряда. От 19:30 ч. нататък ще се играе вторият кръг от Купата на Долен Рейн при отбора от Ландеслигата 1. FC Wülfrath (IMS Arena Velbert). Следващият мач от лигата ще започне в понеделник в 19:00 ч. Тогава непобеденият досега 1. FC Saarbrücken ще бъде наш гост на стадиона на Hafenstraße.