Изключителният Щайнмец изхвърли Wuppertaler SV с Alstaden

Сензация в Оберхаузен! Шварц-Вайс Алстаден изхвърли Вуперталер СВ от Нидеррайнпокал.

Schwarz-Weiß Alstaden, като представител на областната лига, изхвърли от състезанието отбора от регионалната лига Wuppertaler SV. Отборът от Оберхаузен спечели с 4:3 след продължения пред 1000 фенове на своя стадион. Играчът на треньора Рафаел Щайнмец беше отличник с три гола.

Преди мача той сподели пред „Прогноза“: „В мача всичко е възможно: В наша полза са теренът, лошите прожектори и зрителите. Някои играчи на Вупертал дори няма да знаят срещу кого и къде играят. Знам това от собственото си време. Те изобщо няма да имат желание да играят. Тогава това може да е нашият шанс.“ Щайнмец и компания получиха този шанс и се възползваха от него.

Мачът започна така, както мнозина очакваха: Alstaden се оттегли в собствената си половина, а WSV натисна – и то успешно. Кръстна топка от Давиде Итер попадна на втора греда при Фил Бекхоф, който нямаше проблеми и вкара топката в пълния ѝ размер – 1:0 за Вупертал след десет минути.

След това Дамян Маркета (14, 28) пропусна две големи възможности за отбора от регионалната лига. След 30 минути наистина нямаше какво да се види от аутсайдерите от Оберхаузен. Тогава обаче на сцената излезе играчът-треньор Рафаел Щайнмец. Футболистът, който е играл в повече от 200 мача в регионалната лига, получи топката в шестнайсеторката и стреля директно – топката кацна в десния ъгъл. Невероятно, 1:1 (33-та минута)!

А след това и това, шест минути преди почивката: Почти 2:1 за Алстаден. Щайнмец отправи невероятен удар от около 20 метра. Топката се удари в долния край на напречната греда и отскочи обратно в полето. Рене Бискуп беше напълно свободен на три метра от вратата и пропусна. Това трябваше да бъде преднина!

След почивката ситуацията беше същата като през първите 30 минути: WSV отново натискаше и искаше бързо решение. Фаворитът обаче не успя да се справи.

Алстаден беше различен: Паул Грейв успя да парира първия опит на Бискуп, но последвалият удар беше право в целта – 2:1 за отбора от областната лига след 53 минути!

Фортан, на отбора от Вупертал му беше още по-трудно и почти не успяваше да създаде шансове за гол – до 68-ата минута. Никлас Дамс пое кръста с гърди и след това реализира с удар от воле – силен ход за изравняване!

И Алстаден почти отново имаше отговор – разбира се, отново Щайнмец: Бившият професионален играч на Вупертал принуди отдадения под наем от VfL-Bochum Грейв да направи блестящо спасяване с далечен удар.

Alstaden се бореше докрай и разполагаше с изключителен вратар в лицето на Александър Кробок. Наградата: допълнително време срещу четвъртодивизионен отбор.

И черно-бялата лудост продължи: Щайнмец получи добро подаване след двойно подаване и вкара в левия ъгъл на наказателното поле – този път с левия крак в десния ъгъл, 3:2 (95-та) за Алстаден.

Феновете на отбора от областната лига скандираха: „Берлин, Берлин, отиваме в Берлин! WSV отново и отново не успява да се справи с Кробок, особено Шарлисон Беншоп имаше два-три добри шанса да вкара, но отново и отново не успяваше да се справи с изключителния Кробок. А Щайнмец (114-та) добави още един – третият му гол за вечерта, с който направи резултата 4:2, беше решението. Алстаден успя да направи сензация срещу Вупертал! За 4:3 (120-ата) на Тим Корзушек беше твърде късно.

Отборът от областната лига все още не отива в Берлин, но поне е сензационно в шестнадесетия кръг на Нидеррайнпокал!