Излизане от Европейското първенство въпреки гола на таланта на Шалке, младежът на BVB вкарва два пъти

По време на международната пауза талантите на Ревиерклуба пътуват и с германските U-национални отбори. Играчите на Шалке и BVB показаха, че са способни да вкарват голове.

Талантът на Шалке Кеке Топп продължи да надгражда добрите си голови показатели в националния отбор на Германия до 19 години. На 19-ия си рожден ден младият нападател от юношеския отбор на Шалке А допринесе с гол за 1:1 срещу селекцията на Белгия.

За Топп това беше вече седми гол в десетото му участие. Радостта му обаче вероятно е била ограничена. След дебютния гол на нападателя Белгия изравни чрез Ромео Вермант – син на бившия специалист на Шалке Свен Вермант.

Резултатът остана 1:1 – и юношите на DFB пропуснаха участие на Европейското първенство през юли. Финалният кръг в Малта е недостижим за Германия.

„Днес изиграхме добър мач срещу силен съперник, но в крайна сметка се поставихме в лоша позиция срещу Италия. Сега трябва да се разтърсим и да се справим с разочарованието“, заяви треньорът Гуидо Щрайхсбиер, цитиран в изявление на DFB.

С централния защитник Ннамди Колинс, играч на Борусия Дортмунд, също беше в стартовата единайсеторка на Германия, талантът на BVB Том Роте беше заменен малко преди края.

Нещата се развиват по-добре за германските юноши до 17 години. Отборът на Кристиан Вюк е на път да се класира на Европейското първенство след победата със 7:0 над Финландия.

Парис Брюнер от Борусия Дортмунд вкара два пъти за разгромната победа. Седемнадесетгодишният младеж се разписа в единадесетата и 86-ата минута. Съотборникът на Брунер от BVB Шарл Херман също беше успешен, той беше отбелязал ранното попадение.

На почивката в игра бяха вкарани Кйел-Арик Вейтен от Дортмунд и Тайлан Булут от Шалке – още двама младежи от Рурската област.