Изправяне пред изпълними задачи – така треньорът на Schonnebeck оценява старта

След домакинската победа срещу SV Sonsbeck, SpVg Schonnebeck е на шесто място в Oberliga Niederrhein. В същото време А-юношите се поздравяват с успех от върха на таблицата.

Домашната победа срещу SV Sonsbeck „показа, че сме на прав път“, заяви Дирк Тьонис, треньор на SpVg Schonnebeck.

Неговата оценка за началото на сезона в Оберлига Нидеррайн е „сега е много добра благодарение на победата. Единствено мачът срещу Нететал [поражение с 0:1, бел. ред.] ни притеснява. Иначе можем да бъдем доволни от всичко“.

Срещу Щрален „може да се загуби“, срещу VfB Хилден „получихме точка с енергично представяне“. TSV Meerbusch (16-и) и DJK Adler Union Frintrop (13-и) са два уж по-лесни съперника в Оберлига Нидеррайн преди сблъсъка с ETB Schwarz-Weiß Essen на 15 октомври. В момента обаче фокусът е насочен другаде.

За Тьонис мачът от втория кръг в Купата на Долен Рейн при отбора от областната лига TSV Wachtendonk-Wankum в четвъртък от 20:00 ч. ще включва дълго пътуване и късен начален час, „което ще бъде мега изтощително за момчетата“.

Въпреки това треньорът знае, че „разполагаме с дълбок състав и разбира се, ще правим ротации, за да запазим еднакво натоварване“. Разбира се, целта срещу по-нискокласния съперник от Вахтендонк е да се класираме напред.

Още един светъл лъч за клуба от окръг Есен: Собственият отбор на клуба е начело на таблицата в А-юношеската Нидеррайнлига. Дори пред големия градски съперник Rot-Weiß Essen, срещу когото обаче директният двубой беше загубен. Особено внимание привличат младите нападатели Арне Веселс (13 гола в 6 мача) и Конър Дейвид Тьонис (7 гола в 6 мача). И двамата вече получиха игрово време в мъжкия отбор. И двамата се отплатиха за доверието в мача срещу VfB Hilden.

След 18 минути игра Конор Давид Тьонис, син на треньора Дирк Тьонис, донесе успеха на отбора с 1:2 в 86-ата минута с асистенция на колегата си от А-група Веселс. В крайна сметка това се оказа достатъчно дори за точката. Тьонис беше въодушевен от ефекта на своите заместници.

С победата срещу Зонбек SpVg Schonnebeck чувства, че отново е в подем след три мача без победа. С предполагаемо изпълнимата програма пред себе си, лястовиците могат да се надяват на полет на фантазията.