„Изтървахме нервите си“ – вратарят на Дрезден обяснява подхлъзването

RWE и Динамо Дрезден завършиха наравно 1:1 в мач от 12-ия ден на трета лига. Стражът на Дрезден Стефан Дърляча обяснява грешката си, довела до 1:0 за RWE.

Доста горчиво! След червения картон на Андреас Вигел от Rot-Weiss Essen в 51-ата минута RWE все пак не успя да запази преднината си. В 89-ата минута Динамо Дрезден изравни за крайния резултат 1:1.

Rot-Weiss Essen: Ранното натискане се отплати

Фактът, че Есен изправи Динамо Дрезден на ръба на поражението, се дължеше и на силната преса през първото полувреме. Отново и отново червено-белите успяваха да принудят съперниците си да грешат в началото на мача. Не на последно място и стражът на Дрезден Стефан Дърляча, който в 21-ата минута стреля в Исайха Йънг от Есен в ситуация на натиск – 1:0 за RWE.

„Есен бяха отровни. Наистина ни лази по нервите. Принудиха ни да правим грешки, които ние за съжаление допуснахме“, каза стражът на Дрезден Дрляка, който похвали противниковия отбор след мача. Вратарят пое вината за 1:0 за RWE: „Трябва да изясня ситуацията по-хладнокръвно и да я реша по различен начин. Трябваше да направя два контакта, вместо да подавам топката директно“, обясни 23-годишният играч.

В 3-та лига: Среща със стари познати

Общо казано, Дърляча, който през миналия сезон игра за Дортмунд II, видя силен отбор на Есен: „В последния мач срещу Оснабрюк надиграхме съперника. Този път случаят не беше такъв. Не мога да си обясня защо започнахме мача толкова зле“, обясни вратарят и добави: „Трябва да работим върху всичко. След червения картон явно имахме надмощие. Щастлив съм за отбора, че все пак изравнихме.“

Кампанията на Дрезден в лигата продължава следващата събота (22.10.) срещу 1. ФК Саарбрюкен, който беше гост на Хафенщрасе преди две седмици и наскоро се раздели с треньора Уве Кошинат. За Дрляча, който е роден в Саарланд, със сигурност ще има една или две срещи там.

На следващия ден ще има и среща на отбора от Есен. След това RWE ще бъде домакин на Waldhof Mannheim, чийто треньор е бившият треньор на RWE Кристиан Нейдхарт. Началото е в събота (22.10) в 14:00 ч. RS ще докладва чрез тикер на живо, както винаги.