Инаноглу от Дуисбург отново блести, а Шалке печели благодарение на требъл

MSV Дуисбург остана непобеден на терена на 1. ФК Кьолн за четвърти пореден път, като спечели с 4:2. Шалке също успя да празнува, докато Леверкузен едва избегна подхлъзване.

В 13-ия ден на мача от А-юношеската Бундеслига на Запад MSV Duisburg се изправи пред предизвикателна задача в лицето на петия в класирането 1 FC Köln. Въпреки това зебрите, които влязоха в деня на мача на осмо място с 15 точки от първите си дванадесет мача, вече бяха непобедени четири поредни пъти.

Каан Инаноглу, когото много от привържениците на MSV от седмици искат да видят в професионалните редици, имаше още един добър ден на стадион „Франц Кремер“. След 23 минути той поведе в резултата, който Яка Поточник първоначално успя да изравни (34′). Но малко след 1:1 нападателят на Дуисбург отново бе на линия и вкара осмия си гол за сезона, за да поведе на почивката (39′).

След почивката се стигна до двойно попадение, което бе дело на Каспер Харберинг (61) и Енес Рюзгар (62). Това подпечата победата на гостите. Вторият гол на Поточник за деня, с който той направи 2:4, дойде твърде късно от гледна точка на Кьолн.

Амусу-Чибара е отличен за S04

Шалке също успя да празнува далеч от дома – и за това трябваше да благодари най-вече на един играч: Заид Амусу-Чибара. Тогоанското крило се отличи във Фортуна Дюселдорф с требъл (42/70/86) и изстреля почти собственоръчно отбора си до победата с 3:0 на стадион „Паул Янес“. В същото време вратарят Лука Подлех спаси дузпа за нарушение срещу Мечак Киала-Тито (58′).

Междувременно най-близкият съперник на BVB Леверкузен едва избегна сериозно подхлъзване. Версай поведоха рано чрез Енес Йълмаз (6′) при гостуването си на намиращата се в подножието на класирането Виктория Кьолн, но Саид Ел Мала (54′) и Сиско Нгамбия Дзонга (61′) изненадващо обърнаха мача след почивката. Виктория обаче не беше възнаградена за усилията си, тъй като Раул Петак вкара победното попадение за Байер 04 в четвъртата минута на продължението, след като Франсис Ониека беше изравнил, като по този начин „Веркс“ изпревари Борусия Дортмунд с три точки на върха в класирането – макар и с още три мача.

and (38) изравни в 80-ата минута, за да оформи крайния резултат 1:1. По този начин отборът от Есен остава над чертата.