Исторически хеттрик и рекордна посещаемост – данните за сезон 23/24

Сезон 2023/24 в Регионална лига Запад приключи. Сега е време да погледнем назад към някои от цифрите от изминалия сезон. Разглеждаме нови рекорди, специални хеттрици и подгряващи мачове.

Алемания Аахен отпразнува завръщането си в трета дивизия през този сезон. Отборът, който играе домакинските си мачове на „Тиволи“, завърши сезона на върха в Регионална лига Запад със 75 точки.

Голяма роля за това изигра топ реализаторът Антон Хайнц, който вкара 20 гола през този сезон и помогна на отбора да спечели промоция. Това включва два хеттрика, като един от тях се откроява особено силно.

В деня на мача 18 Хайнц постигна нещо безпрецедентно. 26-годишният футболист вкара три пъти в един мач от преки свободни удари. Никой в немския професионален футбол досега не е успявал да направи това.

Най-много изиграни минути

Стражът на Кьолн II Йонас Никиш е изиграл най-много минути през този сезон. Вратарят на Кьолн започна всички 34 мача през сезона. На 30-ия мач обаче той трябваше да излезе на полувремето поради контузия, което означава, че е пропуснал 45 минути от целия сезон.

Най-много мачове без допуснат гол

Рекордът за най-много чисти мрежи през сезона обаче принадлежи на друг вратар. Лукас Фокс от 1. FC Bocholt е запазил общо 15 чисти мрежи в 33 участия. Той също така е допуснал общо само 28 гола. Това означава, че е запазил чиста мрежа в 45,5 % от изявите си

Най-много отсъждания

… допуснати от Октай Дал. На защитника на Рот Вайс Ален бяха показани два жълти картона и един директен червен. В същото време най-много картони видя шестицата на 1. ФК Бохолт Ян Холдак. На него бяха показани общо 13 жълти картона.

Исторически зрителски рекорд

Нов рекорд по посещаемост беше поставен на стадион „Тиволи“, когато в 31-ия ден от мача след мача с 1. FC Bocholt Аахен нахлу на терена. В този съботен следобед 31 034 фенове посетиха стадиона, за да отпразнуват промоцията. Повече от когато и да било преди в Регионална лига Запад. Поражението с 2:1 не помрачи настроението. Алемания регистрира средна посещаемост от 19 708 зрители на мач.

Когато влиза като резерва в 16-ия мач срещу Rot Weiss Ahlen, Яник Михаелис е коронясан за най-младия играч на сезона. На възраст 17 години, три месеца и 17 дни той е седмият най-млад играч в историята на Регионална лига Запад. Това обаче щеше да остане единственото му участие през сезона за втория отбор на Борусия Мьонхенгладбах.

В същото време

Даниел Флотман направи 26 участия и в последния ден на мача стана най-възрастният играч за сезона на възраст 39 години, девет месеца и дванадесет дни. Това го направи и четвъртият най-възрастен играч в историята на Регионална лига Запад.

В 10-ия ден от мача срещу Бохолт ФК Гютерсло извежда най-възрастната стартова единадесеторка. Но дори средната възраст от 30,2 години не успя да предотврати поражението с 2:0.

Най-младата стартова единадесеторка през сезона също претърпя поражение. Със средна възраст от 20,1 години 1. FC Köln II загуби с 3:1 от SC Paderborn II само един ден по-късно.

Мачът с най-много картони

Нещата в Шалке се разгорещиха още в първия ден на мача. Вторият отбор на кралскосините загуби ожесточен двубой с 2:5, като съдията Иван Мркалий показа общо дванадесет картона, включително един жълто-червен и един директен червен. Мачът се присъединява към четири други на второ място сред мачовете с най-много картони в историята на Регионална лига Запад.