Капитанът намира нов клуб в Oberliga Niederrhein

VfB Хомберг е сключил договор и със SV Straelen, който се оттегли от Oberliga Niederrhein. Капитанът идва.

VfB Homberg са осъществили малък трансферен преврат по време на зимната пауза. Лука Тисен, който беше капитан на SV Straelen през първата половина на сезона, се присъедини към отбора на треньора Щефан Янсен.

Дефанзивният полузащитник преминава през младежките отбори на Фортуна Дюселдорф, където изиграва 23 мача за U17 (два гола) и 26 мача за U19 (три гола, една асистенция). На 19-годишна възраст Тисен дебютира и за U23 в Регионална лига Запад, където през 2022/23 г. прави общо пет участия като резерва – също възпрепятстван от фрактура на метатарзалната кост.

Миналото лято централният защитник, който в неделя (4 февруари) празнува 21-ия си рожден ден, след това решава да премине в изпадналия от Регионална лига SV Straelen. Под ръководството на треньора Сунай Акар роденият в Нойс Тисен веднага става капитан и впечатлява.

Абсолютен лидер в Straelen

Акар пуска младежа във всеки мач – както за купата, така и в първенството. С изключение на двубоя от 2-ия кръг на Купата на Долен Рейн срещу Тюру Дюселдорф (3:0), в който Тисен беше заменен на почивката, 1,77-метровият мъж винаги беше на терена поне 75 минути.

Изпълненията бяха правилни. В новосглобения и млад отбор Тисен вкара два гола и даде две асистенции в 21 състезателни мача. С четири поредни победи отборът от Страелен влезе в зимната пауза на трето място в таблицата.

SVS и неговите играчи обаче не могат да си купят нищо от това, тъй като клубът се оттегли от мачовете. Тисен вече е десетият играч на Страйлен, който е представен в нов клуб – скоро ще последват още двама.

Междувременно големият бенефициент е VfB Homberg, който в момента е на 10-о място в Оберлига Нидеррайн и може да се радва на обещаващ млад играч с опит.

Барту идва от Венло

И това не е всичко: освен Тисен, във вторник клубът обяви и подписването на Беркан Кан Барту от отбора U21 на холандския втородивизионен клуб VVV-Venlo. Това са четвъртото и петото ново зимно попълнение за VfB. Преди това подписаха Лука Хапе (SV Sodingen), Рьо Ивата (Sportfreunde Baumberg) и Кингсли Марчинек (TVD Velbert)