Категорична победа – U19 остава в надпреварата за две титли

ФК Шалке 04 U19 продължава да играе за две титли през този сезон. В сряда вечерта Кьонигсбланш направи още една крачка по пътя към нея.

Юношите U19 на ФК Шалке 04 за малко не успяха да участват във финалния кръг на германското първенство, но две титли все още са възможни за отбора на Норберт Елгерт: Освен DFB Junior Cup, където Königsblauen ще се изправят на финала срещу 1. FC Köln (неделя, 30 април), примамва и Westfalenpokal.

Шалкерите вече са на полуфинал в националната надпревара, където ще се изправят срещу Борусия Дортмунд в дербито на Ревиер (все още не е насрочено) – също както U17 на четвъртфинал за Купата на Вестфалия за юноши B.

S04 си резервираха билет за последната четворка в сряда вечерта по превъзходен начин. В гостуването си срещу SC Wiedenbrück фаворитите спечелиха с 6:0.

Ерик Ланфер даде аванс на Шалке (8), а Яник Тони увеличи преднината със светкавичен дубъл в продължението на първото полувреме (45.+3, 45.+4). След почивката Макс Грюгер направи резултата 4:0 (46.). В заключителната фаза се разписаха още Никлас Дьор (81.) и Никлас Бартел (90.).

Предстоящият съперник BVB, който този уикенд ще играе с Майнц 05 за титлата в немското първенство, вече беше влязъл в полуфиналите в края на март, като спечели с 2:0 при гостуването си на СК Верл. И вече е решено кой съперник очаква победителя във финала. А именно SC Paderborn. Източновестфалците победиха VfL Бохум с 2:1 в първия полуфинал.

Ако в крайна сметка Шалке спечели купата, това ще е равносилно на защита на титлата. Миналата година Кнапен триумфира, след като на финала победи Борусия Дортмунд с 3:1.