Килич се оплаква от два неразчетени гола след поражението на откриването

Alemannia Aachen загуби първия си мач от Регионална лига Запад от Rot-Weiß Oberhausen с 2:1 (2:0). Треньорът на Аахен Фуат Килич не беше доволен от две ситуации.

За да започне новия сезон в Регионална лига Запад, отборът на Алемания Аахен, воден от старши треньора Фуат Килич, пътува до стадиона в Нидеррайн, за да се изправи срещу Rot-Weiß Oberhausen. В крайна сметка първият мач от новия сезон беше спечелен с 2:1 (2:0) от домакините от RWO.

На полувремето срещу Оберхаузен Алемания вече изоставаше с 0:2. Малко след почивката обаче Аахен изравни чрез новото попълнение Тим Корзушек от дузпа (53-та минута). Нападателят Яник Маус също направи добро впечатление в атаката на Аахен, но срещу RWO нямаше късмет пред гола.

Два гола на Маус не са дадени

В седмата минута на мача Маус насочи топката в противниковото поле от свободен удар. Съдията обаче отсъди, че топката е встрани. В 33-ата минута Маус отново насочи топката опасно към вратата. Играч на Оберхаузен очевидно спаси топката на линията в последната секунда и играта продължи. Старши треньорът Килич видя двете ситуации по различен начин от съдията.

Въпреки поражението, старши треньорът на Аахен Фуат Килич беше доволен от своя отбор след мача и похвали ангажираното представяне на войниците си. На последвалата пресконференция обаче 49-годишният футболист не беше толкова доволен от съмнителните сцени във вратарското поле.

Погледнахме ситуациите след това и беше ясно, че има два редовни гола.

Фуат Килич за отменените голове на Яник Маус

„Разбира се, много е разочароващо, че не взехме нищо от Оберхаузен и трябва поне да поздравя отбора си за представянето. Мисля, че изиграхме много добър мач. Все пак е жалко, че загубихме, въпреки че вкарахме три гола. След това погледнахме ситуацията и беше ясно, че става дума за два гола“, каза Килич след мача.

Що се отнася до останалата част от мача, треньорът на Аахен обясни: „Знаехме какво предстои и че това ще бъде труден мач. Оберхаузен разполага със силен отбор, който е много богат. Дори след 2:0 искахме да играем напред и да създаваме шансове. Успяхме да го направим. С изключение на двата гола, които получихме, не мога да виня отбора си. Изиграхме добър мач пред страхотна публика.“