Класация на зрителите – RWE на второ място

Третодивизионният футболен клуб Rot-Weiss Essen може да разчита на своите фенове. Залата на Хафенщрасе отново е почти разпродадена срещу FSV Zwickau.

Rot-Weiss Essen срещу FSV Zwickau – този мач се проведе на 14th third division matchday at the Hafenstraße stadium. За последен път тези два клуба се срещнаха преди повече от 25 години.

На 17 май 1997 г. Есен претърпява поражение с 1:2 от „лебедите“ във втора Бундеслига. На стадион „Георг Мелхес“ по това време на живо присъстват 3341 фенове.

Когато дикторът на стадиона в Есен Валтер Рюге обяви броя на зрителите през второто полувреме в съботния следобед, бързо стана ясно, че повече от пет пъти повече фенове, отколкото преди 25 години, са се отправили на поклонение към Хафенщрасе: 17 317 е числото на деня – впечатляваща тълпа. Около 600 фенове от Саксония пътуват с тях до Есен.

След това зрителите станаха свидетели на напрегнат и оспорван мач. След 93 минути победител нямаше, двата третодивизионни отбора се разделиха с резултат 1:1. Феликс Гьотце (26 г.) изравни ранната преднина на гостите чрез Майк Кьонеке (3 г.) с впечатляващ лоб.

С мача срещу Цвикау Есен изпревари TSV 1860 Мюнхен в класацията на зрителите за домакински мачове в трета дивизия, също според общата посещаемост, и вече е на второ място. В седемте домакински мача на „Хафенщрасе“ са присъствали общо 112 454 фенове – средно по 16 065 зрители на двубой. В 1860 Мюнхен всички домакински мачове са разпродадени, което прави 105 000 посетители в седем участия на Grünwalder Straße.

Само Динамо Дрезден изпреварва Есен в тази класация: седем мача, 152 142 фенове, 21 735 зрители средно.