Коман изстрелва Байерн към добра изходна позиция – Милан печели с Тиау

ФК Байерн спечели с 1:0 първия мач от 16-ия кръг на Шампионската лига на терена на Пари Сен Жермен, а Милан също постигна успех около бившия играч на Шалке Малик Тиау.

Героят на финала Кингсли Коман изведе ФК Байерн до облаците в Деня на влюбените: Рекордните шампиони на Германия могат да продължат да мечтаят за заветния трофей след заслуженото 1:0 (0:0) в сблъсъка от 16-ия кръг на Шампионската лига с борещия се за оцеляване Пари Сен Жермен.

В двубоя със суперзвездите на ПСЖ Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар мюнхенци си осигуриха много добра изходна позиция за втория мач на 8 март на „Алианц Арена“. Но внимавайте: преди две години парижани бяха спечелили гостуването с 3:2 и бяха прогресирали.

Коман вкара гола за 1:0 за Мюнхен в 53-ата минута. Французинът вече е решил финала срещу бившия си клуб ПСЖ през 2020 г. От друга страна, звездният ансамбъл от Париж дълго време не можеше да оправдае огромните очаквания пред 44 000 зрители в Принценпарк, като едва след смяната на Мбапе (57-ата) баварците трябваше да оцелеят в някои критични моменти. На Бенжамен Павар беше показан и жълт картон в добавеното време (90.+1, повторна груба игра).

Натискът върху ПСЖ се увеличава. Но Байерн, който пропусна нови голове, след като поведе, също ще бъде разтърсен до основи от поредното ранно отпадане в горната част на таблицата.

Милан печели срещу Тотнъм – Тиав се разписва

Милан си създаде добра изходна позиция в битката за място на четвъртфиналите на Шампионската лига. Италианските шампиони победиха Тотнъм Хотспър с 1:0 (1:0) в първия мач от 16-ия кръг. Брахим Диас (7) отбеляза гола за домакините. Вторият мач ще се играе на 8 март в Лондон.

След като поведе в началото, Милан дръпна с една точка, като в стартовата единайсеторка на стадион „Джузепе Меаца“ беше и националът до 21 години Малик Тиау. Тотнъм владееше много топката, но в атакуващата игра на гостите липсваха скорост и идеи. Финалистите в Шампионската лига през 2019 г. не създадоха възможност за гол през първото полувреме.

След смяната Милан продължи да стои твърдо на терена и търсеше възможности да си разменя топката. Тотнъм продължаваше да изпитва затруднения да подготви почвата за голмайстора Хари Кейн. Но и АС нямаше какво да предложи в нападение. Тиав обаче пропусна страхотен шанс да направи 2:0, когато с глава насочи малко встрани от вратата (79-и).