Късен изравнителен гол след 3:0 – Без победител в дербито на Кьолн

Зрителите в Кьолн видяха вълнуващо дерби с драматичен финал на старта на 18-ия ден от Регионална лига Запад.

Истински топ мач беше на програмата в Кьолн за началото на втората половина от сезона в Регионална лига Запад. В крайна сметка в петък вечер (1 декември) се срещнаха U21 отборите на 1 ФК Кьолн и Фортуна Кьолн, четвърти и втори в таблицата.

И домакините започнаха атакуващо на стадион „Франц Кремер“ още от самото начало: дълга топка от Мейко Вайшенбах прелетя през защитата на Фортуна и намери Пиер Надьомбе, който удържа нервите си след малко повече от десет секунди, за да даде преднина на „Ефцех“.

Първоначално играта се изравни след това светкавично начало, преди нещата отново да се раздвижат след малко повече от половин час. Стипе Батарило имаше най-добрата възможност за Фортуна (30′), но след това домакините отговориха с двойно попадение. След фаул срещу Джъстин Дийл Деймиън Даунс реализира от бялата точка (36′), а самият Дийл направи 3:0 само две минути по-късно.

През второто полувреме първоначално и двете страни не успяха да си отбележат гол. Пред вратата остана тихо до 68-ата минута, когато резервата Дани Брайтфелдер вкара почти от нищото след центриране отдясно, за да направи 3:1 – при оставащи над двадесет минути за Фортуна.

Дамай пропуска шанса за победа на Фортуна

Но Ефзехите хвърлиха всичко от себе си, докато гостите увеличиха натиска и в заключителните минути вкараха истинско надмощие. Това дълго време вървеше добре за домакините, но в 87-ата минута нулевото положение бе нарушено за втори път: този път Доминик Ланиус вкара с отразен удар за 2:3.

Сега домакините изглеждаха сломени, докато Фортуна всъщност успя да изравни. Свободен удар попадна на главата на Йонас Шолц, който се разписа за 3:3 в продължението на мача (90.+1). И дори имаше възможност да спечели мача в своя полза, но Леон Дамай, който също влезе като резерва, не успя да преодолее вратаря на Ефзех Йонас Никиш.

В резултат на това точките бяха поделени, като нито една от страните не успя да окаже реален натиск върху лидерите 1. FC Bocholt и останалите си съперници в надпреварата за промоция преди мачовете в събота.