Късна драма! BVB обръща мача, но все пак губи

Юношите до 19 години на Борусия Дортмунд играят с Манчестър Сити във втория ден от груповата фаза на Младежката лига. В крайна сметка BVB претърпя неприятно поражение с 2:3.

Юношите на Борусия Дортмунд U19 загубиха и втория си мач в груповата фаза на Младежката лига. В сряда следобед BVB загуби с 2:3 (0:1) в Манчестър Сити след луда финална фаза. Първоначално Дортмунд обърна мача, но в заключителното действие на второто полувреме Ревиерклуб допусна още два гола. Със загубата с 2:0 от ФК Копенхаген в откриващия мач Дортмунд е без точки след два мача.

На стадиона на Академията на Ситизенс BVB включи в стартовата единайсеторка играчите от U23 Лион Семич, Принц Анинг и Гьоктан Гюрпюз. Заедно с Юлиан Рийкхоф на върха започна Парис Брунер, само на 16 години, който наскоро се препоръча за по-високи задачи с 14 гола в четири мача с U17.

Въпреки ролята си на аутсайдер, Дортмунд не се скри и дори имаше някои добри шансове. Но Самуел Бамба (11./15.) и Брунер (26.), наред с други, не успяха. Домакините бяха много по-хладнокръвни: след грешка на Семич Нико О’Райли вкара за 1:0 за Манчестър – такъв беше и резултатът на полувремето.

Note
Note

След подновяването на играта не отне много време на Борусия почти да допусне 0:2. Карлос Борхес нахлу в наказателното поле на Дортмунд, но последвалият му лоб се провали. От другата страна Брунер удари външната мрежа след контраатака (54-та).

Все повече и повече Сити поемаше контрола върху играта. Но голът беше отбелязан от BVB. Васко Валц вкара изравнителния гол с удар от около 20 метра (72-ра минута). А десет минути по-късно Дортмунд отново ликува. Рийкхоф беше фаулиран в наказателното поле и сам се разписа със сух удар в центъра на вратата.

Сега гостите обърнаха мача, което беше неочаквано, но не и незаслужено предвид разпределението на шансовете. Но точно когато изненадващата победа започна да се оформя, последва късен шок. Левият бек Анинг бе несръчен в единоборство в собствената си шестнайсеторка и удари крака на съперника си с разтежение. Отново бе отсъдена дузпа, а топката отново попадна в мрежата. Оскар Боб е изпратил вратаря на BVB Мариан Кирш в грешния ъгъл.