Късна радост на Шалке срещу RWO, напрежението на върха продължава

В U17 Бундеслигата на Запад Байер Леверкузен, Борусия Дортмунд и Шалке 04 празнуваха победи. На върха продължава да е вълнуващо.

Надпреварата за двете места, даващи право на участие във финалния кръг на германското първенство, остава непроменена след 21-ия ден на мачовете в U17 Бундеслига Запад.

В тристранната битка на върха на таблицата победи постигнаха както лидерът Байер Леверкузен, така и съперниците Борусия Дортмунд и Шалке 04. Преднината на Леверкузен пред BVB остава две точки, а на S04 – три точки.

Късният гол на Шалке при гостуването им на Рот-Вайс Оберхаузен беше късен победен. Силас Тиер им беше дал преднина малко преди почивката (45′). Серджо Теранова обаче изравни в заключителните етапи (79′). RWO вече се надяваха да си осигурят точка срещу кралскосините, но те нанесоха още един удар чрез Винсент Карус (88′) и в крайна сметка надделяха с 2:1.

Междувременно BVB отпразнува победа с 2:0 срещу Фортуна Дюселдорф в неделя. Тиери Фиджо-Таземета (32) и Ник Черни (44) се погрижиха крайният резултат да се появи на таблото още преди полувремето. Дюселдорф допусна изпращане в края на мача (83-та минута/жълто-червено)

Леверкузен спечели с 4:0 при гостуването си на MSV Дуисбург. Артьом Степанов (22, 37) отбеляза гол през първото полувреме. Керим-Сам Алайбегович (81) и Жулиен Куровски (87) добавиха към актива си в заключителните минути.

В същото време Рот-Вайс Есен претърпя петото си поредно поражение. Талантите на RWE загубиха с 2:3 от Борусия Мьонхенгладбах – въпреки че мачът бе започнал обещаващо за бергеборци.

Серкан Калик (21) им даде преднина. Йосия Увахоние обаче направи 1:1 за Гладбах (38′), които обърнаха мача с гол на Кан Гюнер (66′). Гюнер беше и този, който даде гол на домакините в третата минута на продължението. Той вкара за 3:2, след като междувременно Матс Преслер беше изравнил за RWE (75′).

По обед VfL Bochum отпразнува минималната победа. Отборът на Давид Зиберс надделя с 1:0 след гол на Лумиер Санто (17.).