Лайпциг уверен – Дортмунд с късмет и Хумелс

BVB се бори и в SC Freiburg, но на Матс Хумелс може да се разчита. Носителите на купата РБ Лайпциг пък решиха мача си още в първия половин час.

Матс Хумелс спаси Борусия Дортмунд от пореден провал в Бундеслигата. Централният защитник вкара в края на мача при победата с 4:2 (1:2) на SC Freiburg и осигури втората победа на отбора за сезона.

Носителите на купата РБ Лайпциг намалиха разликата до лидерите в лигата Байер Леверкузен и Байерн на една точка с победа над ФК Аугсбург с 3:0 (3:0) и оглавиха квартета на преследвачите.

VfB Stuttgart с 3:1 (0:0) при FSV Mainz 05, TSG Hoffenheim с 3:1 (2:0) при 1. FC Köln и VfL Wolfsburg с 2:1 (2:1) срещу 1. FC Union Berlin също имат девет точки. Дортмунд следва с осем точки.

Хумелс (11) даде преднина на BVB след изпълнение на корнер. След това Дортмунд имаше явно превъзходство. Лукас Хьолер (45.+2) и Николас Хьофлер (45.+6) обаче накараха феновете на домакините да се зарадват отново точно преди свирката на полувремето. Донийл Мален (60-та) върна BVB в играта. В края на мача на Хьофлер беше показан червен картон след фаул (81.). Отново Хумелс (88.) с щастлив гол в наказателното поле, а също и Марко Ройс (90.+2) осигуриха късната победа.

SC Freiburg - Borussia Dortmund 16 септември 2023 г.
SC Freiburg – Borussia Dortmund 16 септември 2023 г.

За Лайпциг холандското ново попълнение Хави Симонс (7.) успя да се разпише още в началото с глава. Лоис Опенда, който даде асистенцията, сам отбеляза малко по-късно в дванадесетата минута. Давид Раум (27-ата) даде на РБ много успокояваща преднина след по-малко от половин час игра.

Голмайсторът Йонас Винд (12-та) вкара петия си гол за сезона за Волфсбург. Междувременно Робин Госенс (28-ата) изравни за Унион, но Йоаким Маеле (30-ата) върна преднината на домакините.

Андрей Крамарич от Хофенхайм беше ранният голмайстор в Кьолн по време на честването на 100-годишнината на стадиона в квартал Мюнгерсдорф. Хърватинът отбеляза гол след 50 секунди. Флориан Грилич (28 г.) се възползва зрелищно от грешка на вратаря на Кьолн Марвин Швебе и вкара с удар от халфовата линия – от 55,6 метра, според платения телевизионен канал Sky. През второто полувреме Максимилиан Байер (52-ри) продължи да се разписва. Дейви Селке (61-ва) отбеляза гол за Кьолн. На професионалиста от ФК Расмус Карстенсен беше показан жълт картон (90.+1).

В Майнц двата отбора дълго време се бориха, но Серху Гираси (56.) бе успешен за гостите. Майнц отпразнува изравняването чрез Леандро Барейро (70.), преди Гираси отново да се разпише (84. и 90.+7). FSV остава предпоследен.