Ласога вкара два пъти в генералната репетиция – Топп също е в игра за U23

ФК Шалке 04 U23 завърши наравно в последния си контролен мач преди началото на Регионалната лига. Пиер-Мишел Ласога отбеляза гол.

Първо 3:3 срещу ФК Грайфсвалдер преди седмица, а сега 2:2 срещу Кикерс Офенбах. Юношите до 23 години на ФК Шалке 04 завършиха подготовката си за предстоящия сезон в Регионална лига Запад с две високо резултатни равенства.

С равенството срещу Офенбах тази събота отборът на треньора Якоб Фимпел имаше успешна генерална репетиция, поне на хартия. ОФК е смятан за един от фаворитите за промоция в югозападната дивизия и това лято направи няколко големи попълнения, подписвайки с Кристиан Нейдхарт, бивш треньор на Рот-Вайс Есен.

С Пиер-Мишел Ласога вторият тим на Шалке също представи нова видна придобивка преди няколко седмици. Бившият нападател от Бундеслигата доказа в Офенбах, че все още знае къде е вратата. Тридесет и една годишният футболист отбеляза и двата гола за Кьонигсблен. Той вече беше успешен миналата седмица срещу Грайфсвалд.

След добър половин час игра (33-та) Ласога изравни преднината на Офенбах чрез Майк Файгенспан (17-та). Само две минути по-късно бившият хамбургер отново бе успешен и вкара за 2:1 (35.). Малко след началото на втората част играчът на ОФК Маркос Алварес отбеляза последния гол (50.).

Шалке: U23 започва срещу 1. FC Bocholt

Освен това се отличи и вратарят на S04 Джъстин Трайхел. Младият вратар спаси дузпа и осигури равенството за своя отбор. Кеке Топп също беше част от стартовата единайсеторка. 19-годишният нападател бе завършил подготовка с втородивизионния отбор, но сега игра за резервния тим – и то не в проверката на професионалистите срещу ФК Твенте на стадиона, която също завърши 2:2.

Сега отборът на Шалке има една седмица, за да се подготви за началото на сезона в Регионалната лига. Сезонът започва за тях с домакинския мач срещу 1. фК Бохолт следващата събота (29 юли, 14:00 ч., RS-Liveticker).