Лесна победа срещу отбор от областната лига, Fakhro treble, trialists involved

Както се очакваше, MSV Duisburg спечели категорично контролната среща срещу отбора от областната лига Duisburger SV 1900. Това беше предпоследната проверка преди началото на регионалната лига

С малко повече от седмица преди началото на сезона в Регионална лига Запад MSV Duisburg натрупа допълнително самочувствие. В сряда вечерта зебрите отпразнуваха победа с 8:0 в последната минута на тестовия мач срещу отбора от областната лига Duisburger SV 1900.

На Вестендер Щрасе треньорът Дитмар Хирш изпрати на терена единайсеторка, която можеше да бъде използвана и в състезателен мач. Александър Хан се появи за първи път като официален капитан на MSV – Хирш беше издигнал опитния защитник на тази позиция в сряда.

Известно време беше необходимо на отбора от Майдерих да създаде първия си шанс, преди Щефен Мьоер да открие резултата за 1:0 (17′). Изненадващо резултатът се запази на това ниво до почивката. Вратарят Тобиас Вюненберг се отличи с особени заслуги за явно по-слабите гости.

Хирш направи девет промени на почивката, като на терена останаха само Кан Кошкун и Леон Мюлер. Като пробен играч беше използван и Джеси Тугбеньо. В момента 22-годишният атакуващ играч си търси клуб, след като договорът му с SC Paderborn изтече.

През второто полувреме 250-те зрители бяха зарадвани с няколко гола: Малек Фахро вкара три пъти (61-ва, 72-ра, 84-та), а Якоб Букянс се разписа (68-та, 74-та, дузпа). Джихад Бутакрит (47) и Патрик Сусек (90, дузпа) също бяха успешни.

Сезонът на Дуисбург започва в следващия петък с гостуване на ФК Гютерслох (26 юли, 19:30 ч.). Преди това те имат генерална репетиция срещу английския четвъртодивизионен отбор Нотс Каунти в събота (14:00 ч., стадион PCC). Предстоят и две събития извън терена: семейният ден в неделя на Westender Straße и извънредното годишно общо събрание на акционерите, включващо избори за управителен съвет, следващия вторник.

Как игра MSV Duisburg: Браун (46. Кунц) – Явуз (46. Фахро), Узелац (46. Монтаг), Хан (46. Букянс), Гьокан (46. Флекщайн), Мюлер, Мьоер (46. Егерер), Михелбринк (46. Бутакрит), Мюлер, Кошкун, Симала (46. Сусек), Вегкамп (46. Тугбеньо)