Лесна победа срещу Verl – Moukoko вкарва два пъти

Борусия Дортмунд спечели с лекота третия си контролен мач. Категорична победа с 5:0 (4:0) при гостуването на третодивизионния клуб SC Verl

Фактът, че Оле Полман няма да играе роля в професионалния отбор, вероятно вече е бил ясен на интересуващите се от Верл, когато името на фланелката му с номер 49 беше покрито с жълта лента, защото всъщност принадлежеше на друг играч. При победата на BVB с 5:0 (4:0) в контролния мач срещу SC Verl обаче този Полан, който обикновено е офанзивен играч във втория отбор на Борусия Дортмунд, със сигурност знаеше как да привлече вниманието към себе си.

В 16-ата минута капитанът Марко Ройс не позволи на трима играчи на Verl да му попречат да подаде чудесен пас към Оле Полман, който дриблира вляво и вкара от по-малко от 16 метра, за да поведе.

Също през първото полувреме, този път Полман освобождава Юсуфа Мукоко. 17-годишният футболист, за когото все още не е ясно дали ще удължи договора си, премина през вратаря Никлас Тиде. Последва представянето на Махмуд Дахуд, който вкара гол, който би се появил в годишните обзори, ако не беше отбелязан само в контролен мач. Изстрелът му от около 20 метра почти се заби в десния ъгъл (37-ми). Накрая Мукоко отново се втурна към вратаря Тиде, като този път го заобиколи (42.). 4:0.

BVB Защитникът Матс Хумелс вкарва топката във вратата, но е в аут

Някои неща се получиха от гледна точка на Дортмунд, въпреки че интернационалите, които започнаха подготовката си по-късно, изобщо не играха в този мач. Малко след почивката Матс Хумелс вкара пети гол с глава, но той беше отменен, защото защитникът беше в офсайд.

И какво още? Антониос Пападопулос, който обикновено играе във втория отбор на Дортмунд, знаеше как да се хареса, хвърляйки се във всеки двубой. Принц Анинг, който е само на 18 години, отново показа големия си талант. Той дори открадна топката от Матс Хумелс, който всъщност искаше да изпълни дузпата, и сам я реализира за 5:0 (54.).

Тренировъчният лагер на БФВ в Швейцария започва в петък

В 60-ата минута Мукоко и Анинг напуснаха терена, а на Брадли Финк и Джейми Байное-Гитънс им беше позволено да направят малко самореклама, която беше особено успешна за Байное-Гитънс. В петък BVB ще пътува за Швейцария, където ще започне тренировъчният лагер в Бад Рагац.