Лошата новина на Тухел за Сане също и за Нагелсман

Лерой Сане трябва да почива отново срещу Кьолн. Срамната му кост е реагирала след мача с Арсенал. Треньорът на Байерн Тухел привлича вниманието и с прогноза за домашното европейско първенство.

Актуалната информация на треньора на Байерн Томас Тухел за физическото състояние на чужденеца Лерой Сане преди домакинския мач срещу 1. ФК Кьолн съдържаше и някои тревожни сведения за националния треньор Юлиан Нагелсман с оглед на предстоящото домашно Европейско първенство. След силното си представяне при равенството 2:2 срещу Арсенал в Шампионската лига, крилото ще трябва отново да седне на терена тази събота (15:30 ч.) срещу ФК Кьолн в Бундеслигата, както обяви Тухел

Сане „показа реакция“ след 66-минутното си участие в Лондон миналата сряда, съобщи Тухел в петък. И тогава това се случи: Болката в срамната кост не може да бъде излекувана от 28-годишния Сане „в движение“, както обясни Тухел. Поглеждайки напред към следващите седмици, той добави: „Това ще остане така и през настоящия сезон и на Европейското първенство“. Следователно проблемите може да съпътстват Сане и през лятото. Домакинският турнир започва на 14 юни.

Планът на Тухел по отношение на Сане е той бавно да поднови тренировки в неделя и да може да играе в решаващия четвъртфинален втори мач срещу Арсенал. Това е фокусът, каза треньорът. Атакуващите качества на Сане определено са необходими във Висшата лига, както каза Тухел: „Лерой беше важен фактор в първия мач срещу Арсенал“.

Тухел, който е отстранен заради четири жълти картона, няма да може да тренира отстрани за мача с Кьолн. „Мисля, че ще го гледам в ложата“, каза 50-годишният специалист. Освен Сане ще отсъства и международният нападател Серж Гнабри, който отново е контузен.

Тухел иска да направи някои промени срещу Кьолн, за да даде ритъм на играчи като Томас Мюлер, които напоследък са на пейката. Тъй като Алфонсо Дейвис ще бъде отстранен от игра срещу Арсенал, алтернативите на пълните защитници Рафаел Герейро и Нусаир Мазруи също ще бъдат заедно в стартовата единадесеторка. Треньорът обаче остави отворен въпроса кой къде ще започне.

Мануел Нойер ще бъде на вратата. Капитанът не тренира в четвъртък. „С Ману съм напълно наясно, че той може да играе“, каза Тухел.