Лудост – Вече няма клуб от трета или регионална лига на четвъртфиналите

Нито един отбор от трета дивизия не е представен на четвъртфиналите на Купата на Вестфалия и всички клубове от регионалната лига трябваше да се оттеглят.

В турнира за купата на Вестфалия смъртта на фаворитите продължава. Нито един клуб от трета дивизия или регионална лига не е на четвъртфиналите. SV Lippstadt вече беше отстранен в първия кръг – но след това имаше и двубой в регионалната лига с SV Rödinghausen. Много трудна задача.

Във втория кръг Rot Weiss Ahlen губи от лидера във Вестфаленлига 1 Erkenschwick с дузпи. SC Verl, единственият отбор от трета дивизия, загуби с 3:1 от Delbrücker SC, SC Wiedenbrück загуби от Spielverein Westfalia Soest. И SG Wattenscheid нямаше никакъв шанс за SC Preußen Münster – крайният резултат беше 0:4.

В шестнадесетия кръг вече имаше само трима представители от Регионална лига Запад. SC Preußen Münster, Kaan-Marienborn и SV Rödinghausen. И накрая триото е напълно елиминирано. Spvgg Erkenschwick изпрати Мюнстер у дома с поражение. Както и срещу Ален, лидерите във Вестфаленлигата спечелиха на дузпи.

Каан-Мариенборн падна с 0:3 от Делбрюкер СК в Оберлигата. Патрик Хайзингер, Дамиан Биниек и Ленард Ролф вкараха голове за по-нискоразредния клуб на четвъртфиналите. Отборът от Вестфаленлигата RSV Meinerzhagen, който победи SV Rödinghausen с 2:1, също е на четвъртфинал. От години не е имало толкова много изненади.

Затова е ясно: сега отборите от горната лига имат най-големи шансове да влязат в турнира за Купата на DFB. В директните двубои домакините спечелиха в сряда вечерта. ASC 09 Дортмунд победи SF Lotte с 2:1, а FC Gütersloh, четвърти в Оберлига Вестфалия, не даде никакъв шанс на върха в Оберлига Вестфалия Rhynern при победа с 3:0.