Лудост в Гротенбург! Отборът на Джон обръща дефицита на 1:3

KFC Uerdingen осигури страхотно зрелище в събота вечер (23 септември). Зрителите в Гротенбург видяха седем гола.

Кой би си помислил, че това е възможно? SV Straelen води с 3:1 на KFC Uerdingen, но в крайна сметка червено-синият отбор ликува. Отборът на треньора и спортен директор Маркус Джон подари на своите фенове истинско зрелище при победата си с 4:3 над Straelen.

KFC Uerdingen бяха поставили високи цели за мача срещу SV Straelen и започнаха като на пожар: Бяха изминали само 42 секунди преди KFC да има първия си шанс.

Паскал Вебер успя да изпревари Даниел Брис Ндуоп в наказателното поле и подаде към втората греда, Флориан Абел нахлу отзад и се подхлъзна, за да стигне някак до топката. Докато лежеше, Абел бутна топката в далечната дясна част на мрежата.

А началната фаза наистина беше нещо. Един след друг. Първо гостите шокираха КФК и взеха ранна преднина. Домакините бяха застигнати по класически начин.

Десният бек Пепийн Шльосер изпрати кръст в полето на SVS, който се върна като бумеранг. Педро Сехас получи твърде много пространство, успя да си овладее топката и от близка дистанция да преодолее Даниел Удегбе – 1:0 за Щрален в 7-ата минута.

На ранния гол обаче крефеделци отговориха бързо. Страелен сякаш все още не се бяха подредили, от което Димитриос Турацидис веднага се възползва. От остър ъгъл той заби топката в горния ляв ъгъл, за да изравни – 1:1 (9-и).

Седем минути след изравнителния гол защитник на КФК се хвърли в последната секунда в удар на Страелен и предотврати ново изоставане на отбора. От другата страна Леон Шюбел (18-и) с блестящо спасяване попречи на Уердинген да поведе чрез Турацидис. В 26-ата минута отново Шюбел беше този, който спаси удар на Фабио Симоеш Рибейро. Разви се страхотен мач от Оберлигата.

Но в крайна сметка отборът на Щрален беше по-ефективен и отново разгневи 2000-те фенове на КФК. Вкарване от собствената половина доведе до ситуация за контраатака чрез Том Хирш, който напредна от лявото крило и стреля, Удегбе успя да парира, но не успя да задържи топката – Лука Тисен му благодари, 2:1 Straelen (32.).

KFC Uerdingen - SV Straelen 4:3 23 септември 2023 г.
KFC Uerdingen – SV Straelen 4:3 23 септември 2023 г.

И точно както след 0:1 КФК искаше да отговори бързо, но този път Уердингер пропусна да изравни в лицето на Паскал Вебер (34.).

След подновяването на играта гостите от холандската граница започнаха по-добре – шок за КФК: ъглов удар на Щрален от Тисен, удар с глава на Дакаин Бараза – 3:1 (51.)!

Онези, които смятаха, че с КФК Уердинген е свършено и че дните на Маркус Джон в Гротенбург бавно се броят, се оказаха в грешка: синьо-червените обърнаха мача и създадоха истинска лудница в Гротенбург.

В рамките на десет минути Вебер (69-та), Джъстин Хертел (73-та) и Джъстин Клайн (79-та) преобърнаха Гротенбург с главата надолу. В крайна сметка крефелдерци взеха победата и празнуваха бурно с бесните си фенове.