Лудост в Есен – ETB победи KFC Uerdingen в спектакъл с десет гола

Безумие в Uhlenkrug в Есен. Зрителите видяха десет гола и KFC Uerdingen, който претърпя пореден неуспех в надпреварата за промоция.

Ратинген 04/19 ще играе с КФК Уердинген в неделя (12 май, 15:00 ч.). Топ мач за промоция в Регионална лига Запад.

Или по-скоро в охлювската надпревара за промоция: защото очевидно никой не иска сериозно да бъде в 4-та дивизия. Трудно е да се разбере обратното, когато се разбере колко често отборите на върха се подхлъзват.

Ратинген са спечелили само два от последните си седем мача. KFC Uerdingen обикновено се подхлъзва във всеки трети мач. В момента Крефелд се справят малко по-добре – но носят със себе си тежестта на лошото начало на сезона.

Всеки път, когато имат възможност да се откъснат от групата, те търпят поражение. Както в сряда вечерта с 4:6 (2:2) при гостуването на ETB SW Essen, които сами искаха да се промотират от дълго време, но подобно на останалите водещи отбори се лишиха от наградата си – с дълга негативна серия.

А сега плю в супата на традиционния клуб от Уердинген. В едно бурно първо полувреме играта изглеждаше, че в началото ще се развива по посока на Есен.

Нико Бошняк бързо изведе ЕТБ напред. Гостите обаче се опитаха да отговорят. Юстин Хьортел даде едно попадение след 24 минути. Но отборът от Есен не се уплаши и отново поведе чрез Мохамед Сисе. KFC обаче се противопостави и на този гол.

Такуми Янагисава изравни малко преди почивката. Всичко отново бе върнато на нула. И само треньорът на ЕТБ Дамиан Афелд сякаш намери правилните думи в съблекалнята. Защото четири минути след подновяването на играта ETB вече водеше с 4:2.

Самуел Овусу Адай и Нико Лукас се разписаха по два пъти, за да шокират отбора на Крефелд в една много интересна среща. KFC също се опита да се възстанови от това.

И страната на Крефелд наистина се върна. Първо резервата Фил Цимерман изравни за 3:4, а след това Максимилиан Функ, който също влезе като резерва, вкара в 90-ата минута за 4:4.

Но всеки, който е смятал, че това е всичко, е грешал. Защото в тази среща имаше още една точка. В 94-ата минута ETB също показа, че разполага с добри шутове. Това беше Камил Познански, който направи 5:4 с гола си дълбоко в продължението на мача. Но срещата все още не беше приключила. Уердинген хвърли всичко напред, ETB контраатакуваха и Клинтън Уилямс вкара за 6:4, а спектакълът с десет гола беше перфектен