Лудост в продълженията – Вупертал обръща мача срещу Аахен

Какво начало на Регионална лига Запад. Вуперталер СВ обърна изоставането си от 0:1 в добавеното време, за да спечели с 2:1 (0:1) срещу Алемания Аахен.

Сезонът в Регионална лига Запад започва – и то как! В петък вечер двата най-големи фаворита за промоция се срещнаха директно. Пред изключителната публика от 27 300 зрители Wuppertaler SV спечели по драматичен начин с 2:1 (0:1) в Алемания Аахен.

Първият гол в мача принадлежеше на Саша Струич за домакините (10). Той обаче не уцели правилно топката. След това отборът на треньора Хелге Хохл трябваше да се примири с ранната загуба на Мика Ханратс. Младият защитник получи контузия в единоборство и трябваше да бъде заменен само след четвърт час игра. Това обаче не подейства по никакъв начин на нападателната игра на Аахен.

След 20 минути бе отбелязан първият гол за сезона – за Аахен, но от страна на WSV. След остро изпълнение на свободен удар от Винсент Шауб стана объркване в наказателното поле на гостите. В крайна сметка Лукас Демминг беше нещастният, от чието коляно топката се отби от линията.

Откриващият гол даде тласък на домакините. TSV се установиха в противниковата половина, разиграваха около шестнайсетте на Wuppertal и позволяваха на топката да минава безопасно през собствените им редици. Но пролука не се откриваше.

Аахен се възползва твърде малко от превъзходството си в средата на полувремето

След половин час играта малко се успокои. Въпреки това Алемания остана отборът с темпото, а Вупертал само реагираше. Далечен изстрел на Лукаш Щепаник бе спасен сигурно от Себастиан Пацлер във вратата на WSV (33-та минута).

Отборът на Хюсейфе Доган се нуждаеше до малко преди края на полувремето, за да се върне в офанзивен план. Стражът на Аахен Марсел Йонен обаче успя да парира изстрел от около 16 метра (38-ата), а другите офанзивни действия угаснаха, преди да станат опасни.

За второто полувреме треньорът на WSV Доган включи в игра новото попълнение и нападател Шарлисон Беншоп, за да създаде по-голяма опасност за вратата. В началото Вупертал натисна силно и още в началото обезпокои съперника си. Аахен застана дълбоко и позволи на гостите да стигнат първи до успеха.

Аахен е наказан късно за пасивност

WSV обаче не стигаше до опасна зона и предимно се затрудняваше. След активното начало играта се забави малко. Вупертал беше постоянно в половината на съперника, но не можеше да завършва ходовете.

И тогава дойде времето за почивка. Аахен само се опитваше да спаси 1:0, а Вупертал хвърляше всичко напред – с успех. Беншоп е съборен от вратаря на Аахен Йонен – дузпа за ВСВ. Дамян Маркета е хладнокръвен като лед и изравнява (92-ра минута).

Но това не беше достатъчно. Имаше един последен корнер за Вупертал, 94-ата минута беше изиграна – и той беше добър. Лион Швеерс вкара победния гол с глава, с което прати в лудост гостуващите фенове.