Лудост за купата – RWO обръща с 0:2 в заключителните етапи и избягва срама

Rot-Weiß Оберхаузен влезе много трудно в четвъртфиналите на Нидеррайнпокал. До 85-ата минута RWO изоставаше с 0:2 от 1. фК Монхайм.

Запомнящо се начало на четвъртфиналите на Нидеррайнпокал: Излизането на Rot-Weiß Oberhausen вече висеше във въздуха в началото на третия кръг. До 85-ата минута отборът от регионалната лига изоставаше с 0:2 от тима от Ландеслигата 1. FC Monheim – но след това вдигна оборотите и спечели с 4:2. Така Kleeblätter могат да продължат да мечтаят за титлата. От друга страна, Монхайм остават без награда за голямата си борба.

След отпадането си от Оберлигата Монхайм отново се връща на пътя. Те все още са непобедени на второто място в Ландеслигата. ФКМ пренесоха полученото самочувствие на терена още от самото начало.

Още във втората минута аутсайдерите шокираха фаворитите. Робин Шнадт отбеляза изненадващото попадение в полза на отбора. И стана още по-добре за Монхайм: Беше дванадесетата минута, когато домакините отново атакуваха през лявата страна – и отново Шнадт беше готов да вземе топката.

Scores
Scores

Най-вече RWO се движеше след дефицит от 0:2. Монхайм бяха в действие и в неделя, докато Оберхаузен бяха без мачове през уикенда и треньорът Новак се справи без особени ротации в стартовата си единайсеторка.

Просто от офанзивата на детелините имаше твърде малко. Дори пристигането на топ нападателя Свен Крайер в началото на второто полувреме не промени това. До дълбокото начало на финалната фаза RWO тичаше, но не намираше средства срещу силната защита на Монхайм.

Пет минути преди края на редовното време играта отново стана напрегната. Мориц Стопелкамп изпълни свободен удар (85-та минута). Само късният гол – или повече? Но повече, защото сега законите на футбола взеха връх. RWO упражни натиск, а Монхайм вече не можеше да удържи.

В началото на времето за продължения Крейер вкара изравнителния гол (90-та). А след това RWO успя да нанесе щастлив удар: Котрел Езекуем вкара за 3:2 и обърна напълно мача (90.+3), Ринор Рекса увеличи резултата на 4:2 (90.+6). И така си остана.

Горчив край за храбро борещия се отбор на Монхайм, който беше много близо до сензацията срещу миналогодишните финалисти, докато РВО просто успя да се измъкне от примката.

След този луд мач за купата отборът на Новак продължава в събота с домакински мач от Регионалната лига срещу Шалке U23. Монхайм ще срещне VSF Amern.