Любопитна свирка! Steinmetz гол не е даден

VfB Speldorf и Schwarz-Weiß Alstaden завършиха наравно 3:3 в мач от Безиркслигата от висок клас, но гостите бяха сериозно раздразнени след последния съдийски сигнал.

VfB Speldorf вече е с 3:0 точки напред срещу Schwarz-Weiß Alstaden. Отборът, изпаднал от Ландеслигата, пропусна шанса да вкара повече голове. Изведнъж гостите от Оберхаузен изравниха резултата и почти го обърнаха.

След изравнителния гол на Марвин Диполд (82-ра минута) за 3:3, около десет минути по-късно – в петте минути на продължението – се разигра любопитна сцена.

Треньорът на Алстаден Рафаел Щайнмец току-що бе вкарал гол за своите цветове – 4:3 в двубой един на един със стража на Шпелдорф, свали фланелката си и се зарадва. Алстаденерци празнуваха победата с 4:3 като гост. Но изведнъж те видяха съдийския екип в състав Кевин Зицен, Кай Конрадс и Агеян Крефт да се консултират помежду си.

Наистина не знам какво си е мислел съдията по линиите. Не искам да го обвинявам в нищо, но решението е наистина любопитно и има лош вкус.

Рафаел Щайнмец

И какво се случи? Съдията Цицен не признава гола на Щайнмец, защото се намесва неговият асистент Конрадс. Причината: твърди се, че заместник на Alstaden е стоял малко пред скамейката и очевидно точно в маркировката на терена непосредствено преди 4:3.

Note
Note

За бившия професионалист Щайнмец това е абсолютен скандал: „Наистина нямам думи. Ако това е така, пейката ще трябва да се премести и ще ни трябват кутии като при хокея на лед. Скамейката в Шпелдорф е едва на един метър от терена. Очевидно е, че момчетата ще се изправят в тази ситуация, ще гледат как топката се търкаля в мрежата и ще се радват. Какъв е проблемът?“

Щайнмец продължи: „Треньорът на Шпелдорф Жулиен Шнайдер и неговите играчи също бяха много изненадани от решението. Наистина не знам какво си е мислел съдията по линиите. Не искам да го обвинявам в нищо, но решението е наистина странно и има лош привкус.“

Със седем точки от три мача стартът на сезона за Алстаден е успешен. Но можеше да бъде и 9 точки. В сряда отборът на Щайнмец ще играе с VfB Bottrop за купата, а в неделя ще се проведе следващият мач от висшата лига на областта: Sterkrade 06/07 ще пристигне в Алстаден. За щастие пейките тук са малко по-далеч от маркировката на терена, отколкото в Шпелдорф…